Trzecie oko

Wydawnictwo: W.A.B.
powieść, życie, fikcja
Kornelia

Siedzisz wygodnie w fotelu. Nagle robisz coś zupełnie szalonego i niespodziewanego. Jakby to wcale nie zależało od ciebie. Bo może nie zależy? Może jesteś tylko bohaterem czyjejś powieści? Kim jest Marta, kim jest jej tajemniczy mąż Karol, a kim Paulina? Czy to, co się między nimi dzieje, to tylko obsesje i gry? Co jest prawdą, co fikcją i jakie ma to znaczenie? Nieprawdopodobna, zaskakująca fabuła. Pełne humoru, cięte dialogi. Wymowne milczenie. I dwie bohaterki przyglądające się sobie niczym w lustrze, które trzyma ten jeden mężczyzna...

Katherina87 | 2012-11-22

Jakby to wcale nie zależało od ciebie. Bo może nie zależy? Może jesteś tylko bohaterem czyjejś powieści? Kim jest Marta, która zaczyna pisać książkę, a kim wkraczająca do jej opowieści Paulina? Wydają się bardzo różne, a jednak ich światy, upodobania i obsesje niepokojąco się do siebie zbliżają. Karol, mąż Marty, wygrywa pokaźną sumkę w lotto, przykleja sobie bródkę i idzie kupić ekskluzywny czerwony kabriolet. W salonie pracuje Paulina - bez wątpienia dziewczyna z krwi i kości. Karol składa jej tajemniczą i dziwną propozycję... Co jest prawdą, a co fikcją i jakie to ma znaczenie? Trzecie oko to rzecz zaskakująca. Przewrotna intryga, pełne humoru, cięte dialogi i wymowne milczenie. Dwie bohaterki, które przeglądają się w sobie niczym w lustrze, które trzyma ten jeden mężczyzna. Nazwisko autorki samo w sobie stanowi rekomendację.

oneo2008 | 2014-02-28
Przeczytana: luty 2014

Ot książka dziwadło- nic w niej nie jest takie jak powinno być. Mieszanka rzeczywistości i fikcji sprawia, że czytelnik gubi się właściwie już po kilkunastu stronach. Nie wiemy kim są tak naprawdę bohaterowie, kto jest realny, a kto tylko tworem wyobraźni. Przeczytałam cała historię i szczerze mówiąc kompletnie nie wiem o co w niej chodzi :) Ale mimo to książka naprawdę podobała mi się. Styl pisania autorki, oraz objętość książki sprawiają, że nie sposób się nią znudzić, bo zanim ta cała fikcyjno-rzeczywista gmatwanina nas zmęczy, książka się kończy. Lektura może nie najwyższych lotów (chociaż mam wrażenie, że taka miała być), ale mimo to warta przeczytania.

Caroline | 2012-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Jest to jedna z tych książek, przy czytaniu których trzeba porządnie wysilić mózg i wyobraźnię. Z racji tego, że przez kartki powieści przemawia tajemnica, trzeba na moment przystanąć i zastanowić się dobrze, kto w tym wszystkim jest kim. Autorka zaciera granicę między światem realnym a tym zmyślonym, postacie są wyraziste, lecz nie do końca wiadomo, która z nich funkcjonuje w normalnym świecie. Zwroty akcji momentami są wręcz nieprawdopodobne, ale wszystko to działa na plus. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam "na raz". :)

Kornelia | 2010-12-20
Przeczytana: sierpień 2010

Męczarnia, pierwszy i ostatni raz poprosiłam panią o polecenie książki w bibliotece

Kometa666 | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Pani Onichimowska chciała stworzyć zapewne coś niebanalnego, wyjątkowego, co utkwi w pamięci czytelnika. O tak, tak książka utkwiła w mojej pamięci jako jedna z gorszych i cieńszych, z którą tak długo się męczyłam. Opis brzmi tak zachęcająco, jednak w rzeczywistości bardzo się zawiodłam. Fabuła jest nudna, bardzo pogmatwana, a bohaterowie tacy bez wyrazu i emocji. Szczerze nie polecam! Ta pozycja niestety nie udała się autorce, nie przemawia do mnie.

nishi | 2011-08-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka należy do tych gdzie fabuła jest tak ciekawie zarysowana, że trudno się w niej odnaleźć. I ja miałam takie uczucie i wcale nie twierdzi to o jej beznadziejności, wręcz przeciwnie.

Caroline | 2011-08-24
Na półkach: Przeczytane, Powieści
Przeczytana: 2011 rok

Dziwna, niezrozumiała, zagmatwana.
Wiele nie dało się z niej zrozumieć.
Jedna z gorszych powieści, które czytałam.
Nie wiadomo było nawet kto w końcu to opowiada.
Kto pisze tą książkę, a kto jest jej bohaterem.
Koszmar.

minka84 | 2013-04-16

Niestety wielkie rozczarowanie mnie ogarnelo po przeczytaniu ksiazki. Stracilam kilka godzin z mojego zycia (niestety dokladnie takie sa moje odczucia). Ksiazka totalnie nudna, nic nie wnoszaca. Przy tej powiesci nawet wyobraznia nie chce dzialac, gdyz nie ma przy czym. Niestety z przykroscia musze stwierdzic, ze radzilabym Pani Annie Onichimowskiej zajecie sie moze malarstwem gdyz pisarstwo w ogole jej nie wychodzi.

Ania | 2012-10-09

Według mnie to książka nie miała jasno określonej fabuły, jakiegoś wątku, może jej nie zrozumiałam, ale ciągnęła się niemiłosiernie. Nie polecam.

disturbia | 2011-05-21

Nic z niej nie zrozumiałam, kto był kim, kto był prawdziwy, a kto wymyślony, kompletnie nic. Nuda...