Pióro i kamień

Tłumaczenie: Barbara Korzon
Wydawnictwo: Książnica
The Feather and the Stone
83-7132-656-4
romans, Australia, statek, ocalenie, farma, dom
Sunniva

Historia młodziutkiej Angielki ocalałej z tonącego statku, którym płynęła z rodzicami do Australii. Osierocona i pozbawiona środków do życia Sibell trafia do miasta Palmerston, a potem na farmę na Terytorium Północnym. Tam czeka ją cieżka walka o przetrwanie w surowych warunkach, w otoczeniu ludzi twardych, nie zawsze życzliwych przybyszom. Sibell wiele się musi nauczyć, aby wśród nich znaleźć swoje miejsce i dom.

Cosmo | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Bardzo zaciekawiła mnie recenzja tej książki, więc bez namysłu po nią sięgnęłam. Intuicja absolutnie mnie nie zawiodła - wręcz idealnie wyważone wątki zarówno romanse, szalona akcja przepełniona urokiem rdzennej ludności Australii, ich wierzeń, zwyczajów, stylu życia jakże różnego od wszystkiego, co znane cywilizowanemu człowiekowi. Do tego wszystkiego zapierające dech w piersiach opisy przyrody, cudów natury...
Dawno nie czytałam tak dobrej książki, zdecydowanie polecam, ale uwaga - nie można się oderwać! :)

Asia Szarańska | 2013-09-16

Z prawdziwą przyjemnością poznałam kolejną autorkę, która pisze wspaniałe powieści dla kobiet. Patricia Shaw urodziła się w australijskim Melbourne i właśnie ten kraj, jego urodę i historię wykorzystała jako tło swoich książek. Muszę przyznać, że nie są to banalne powiastki, które po przeczytaniu wylatują od razu z pamięci, ale bogato dopracowane powieści, gdzie ludzkie losy krzyżują się z ważnymi wydarzeniami historycznymi, a tło jest tak barwne i egzotycznie piękne, że chciałoby się wejść między karty książki...

Pióro i Kamień to pierwsza powieść autorki, jaka wpadła w moje ręce, ale z pewnością od tej chwili będę na bibliotecznej półce wypatrywać i innych pozycji. Na swoją kolej czekają dwie inne książki Patricii Shaw, które przyniosłam do domu, jednak troszeczkę sobie powydzielam przyjemność i nie przeczytam ich od razu :)

Młodziutka Angielka Sibell wraz z rodzicami wyrusza w daleką morską podróż do Australii, gdzie cała rodzina ma rozpocząć zupełnie nowe życie. Niestety...

darek_lask | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Interesująco opowiedziane losy głównej bohaterki i wielu innych osób. Wycinek historii Australii, realia życia w buszu, Aborygeni.
A najbardziej mi się podoba, że nie ma w tej powieści kryształowych postaci, tylko ludzie z krwi i kości.

aleczka | 2013-08-08

Przygoda, romans, piękne opisy przyrody Australii, egzotyka Aborygenów i "lekkie" pióro autorki- czego chcieć więcej! Bardzo polecam!

ivaski83 | 2014-10-26
Przeczytana: 24 października 2014

Dobra książka na dłuuugie jesienne wieczory przy płonącym kominku z lampką wina w ręku:)

Książka na początku budzi duże zainteresowanie co będzie dalej potem staje się taka bezbarwna bez "tego czegoś" ale mimo wszystko czyta się ją przyjemnie aczkolwiek jak w moim przypadku bez wypieków na twarzy:)

Maggie | 2014-11-18
Na półkach: Przeczytane, Australia
Przeczytana: 18 listopada 2014

Autorka jak i w innych swych książkach prezentuje historię kilku bohaterów, których losy się przeplatają. Wartka akcja, dzika przyroda, różnorodni bohaterowie. Jak dla mnie tylko pozostaje niedosyt opisu emocji i przemyśleń bohaterów. Mimo to akcja mocno wciągająca i trudno się oderwać od czytania.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-26