Calvin i Hobbes

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Calvin i Hobbes (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Calvin and Hobbes
Calvin, Hobbes, komiks, tygrys
komiksy
Agata

Komiks z przygodami małego chłopca i jego pluszowego tygrysa. Calvin (chłopiec) i Hobbes (tygrys) tworzą niepowtarzalny duet do zabaw, robienia psikusów, a czasem zaskakująco trafnej refleksji nad światem dorosłych.

Hanna | 2016-04-04
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Z przygodami Calvina i Hobbesa zapoznałam się już kilka lat temu, ale teraz - będąc mamą trochę młodszego niż główny bohater człowieka - postanowiłam sobie odświeżyć tę pozycję. I zaśmiewam się do łez. To wszystko, co było śmieszne już wcześniej, teraz jest śmieszne podwójnie. A dodatkowo jest w tym taka głębia i pole do rozważań, że momentami zatrzymuję się i zaczynam zastanawiać się nad rzeczami, które rzadko w codziennym życiu przychodzą do głowy. I jeszcze - jako wisienka na torcie - trafne obserwacje na temat dzisiejszego świata. Połączenie idealne, pozycja obowiązkowa. Warto też zapoznać się z sylwetką autora, który zakończył serię na podajże 11 tomach i nie zgadza się na żadne kontynuacje i żadną formę komercjalizacji.

ronja | 2011-10-22

Dzieciństwo, czasami wydaje się tak odległe i nierzeczywiste, że zaczynamy powątpiewać, iż nam się "ono" kiedyś przytrafiło. Dzięki Billowi Wattersonowi autorowi "Calvina i Hobbesa" możemy przenieść się w czasie i znów poczuć, jak to jest, gdy ma się sześć lat. Dawno, dawno temu ...
Przygody Calvina i jego najlepszego przyjaciela, pluszowego tygrysa - są wspaniałą, pełną humoru historią o dzieciństwie. Określenie "pełna humoru" jest oklepane, ale najbardziej na miejscu. "Calvin i Hobbes" opowiada więc o lęku przed potworami czającymi się pod łóżkiem, o bohaterskich potyczkach z kosmicznymi potworami i mrożących krew w żyłach momentach, gdy własne śniadanie próbuje nas pożreć. To również zwykłe historie o chodzeniu do szkoły, o burzliwej znajomości z pewną irytującą, acz sympatyczną koleżanką, o wizycie u fryzjera.

Komiks opowiada też o dorosłych, bezradnych wobec siły dziecięcej wyobrażni. Rodzice chłopca wzbudzają w nas autentyczne współczucie. Wszystkie ich wysiłki,...

Madzik | 2014-03-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2014

Ulubiony.
Sześciolatek i jego tygrys.
Reeeety! Ach, co to jest za sześciolatek! :) I co to jest za złośliwe stworzenie z tego tygrysa! :)
A razem tworzą duet tak zabawny, tak niesamowicie wesoły i uśmiechający moją buzię, że dawno temu postanowiłam, że przygody tych dwóch, będą moimi książkami na "niedobre dni". Ratują w sekundę.
Mądre, zabawne, poruszające, jednym słowem wspaniałe.

Polecam mocno!

kestal | 2014-11-20

Jeśli ktokolwiek sobie myśli, że Calvin i Hobbes to komiks dla dzieci, to jest w strasznym błędzie. I właśnie dlatego powinien C&B czytać.

kubin123 | 2013-06-25

superrrrrrrrrrrrrrr

Buka | 2010-10-13
Na półkach: Komiksy, Ulubione, Przeczytane

Niesamowity sześciolatek i jego niesamowicie złośliwy tygrys. Niesamowite przygody dwójki niesamowitych przyjaciół. Niesamowicie.

Komiks obłędny. Wiele, oj wiele to już razy lądowałam na podłodze ze śmiechu. Jest genialny. Cudowny. Obłędnie niesamowity. Warty polecenia i to bardzo. Więc polecam ;]

kipog | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Pozycja dla fanów, który chcą zobaczyć jak ksztaltował się Calvin i Hobbes. Jednak dopiero później Watterson osiągnął precyzję w konstruowaniu historyjek. W późniejszych tomach jest też większa pomysłowość w historyjkach.

Shaula | 2016-08-30
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Uwielbiam potwory pod łóżkiem :D

anna_gasteiz | 2016-11-26
Na półkach: Komiks, Przeczytane, Posiadam
dendrobium | 2016-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Klasyka komiksu: Calvin, Hobbes i Radykał

Chyba każdy artysta komiksowy cieszący się taką popularnością jak Bill Watterson monetyzowałby swój sukces na potęgę. Natomiast on od lat trzyma się żelaznej zasady: nie udziela żadnych licencji na gadżety czy filmy ze swoimi bohaterami. I raczej tego nie zmieni.