Dziki kot - psychopatyczny morderca

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Calvin i Hobbes (tom 11)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Homicidal psycho jungle cat : a Calvin and Hobbes collection
komiks, calvin, hobbes
komiksy
Moonlight

Komiks z przygodami małego chłopca i jego pluszowego tygrysa. Calvin (chłopiec) i Hobbes (tygrys) tworzą niepowtarzalny duet do zabaw, robienia psikusów, a czasem zaskakująco trafnej refleksji nad światem dorosłych.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Hobbes nie jest ani dzikim kotem, ani psychopatycznym mordercą, ale jego "numery" sześcioletni Calvin komentuje według swojej wyobraźni i własnej interpretacji. Takim sposobem zwykły pluszak przybiera postać nieokiełznanego dzikiego zwierzaka z sadystycznymi odruchami.
Bill Watterson wie jak wciągnąć dorosłych i dzieci do wspólnej zabawy przy czytaniu, to wielka nauka zjawisk socjologicznych dla dzieci i terapia śmiechem dla wszystkich.
Sposób kadrowania obrazków jest dość oszczędny, a wyrażenie emocji na nich, poprzez doskonałą kreskę, jest niesamowicie sugestywny.

Mamerkus | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Świetna kreska, dojrzała tematyka historyjek, ukazująca w krzywym zwierciadle codzienne życie każdego z nas. Teoretycznie dla dzieci, w praktyce większość tekstów zrozumiałych tylko dla dorosłych.
Całość kojarzy się z Garfieldem i Dilbertem. Podobało mi się, sięgnę po więcej.

Bodder | 2016-10-10
Na półkach: Komiksy, Przeczytane