Liga Niezwykłych Dżentelmenów. Tom 2

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Liga Niezwykłych Dżentelmenów (tom 2) | Seria: Mistrzowie Komiksu
The League of Extraordinary Gentlemen
komiksy

Drugie wydanie znakomitego dzieła Alana Moora i Kevina O'Neilla. Ponownie spotykamy członków Ligi Niezwykłych Dżentelmenów – Allana Quatermaina, Kapitana Nemo, Hawleya Griffina, dra Henry'ego Jekylla, pana Edwarda Hyde'a i Minę Murray – sześcioro łowców przygód, którzy tuż po swym poprzednim triumfie ponownie muszą stawić czoło wielkiemu zagrożeniu, które zawisło nad Londynem. Album zawiera dodatkowe materiały graficzne oraz opowiadanie Alana Moore'a.

źródło opisu: http://egmont.pl

źródło okładki: http://egmont.pl

Villiana | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Członkowie Ligi znów muszą się zmierzyć z niebezpieczeństwem i ocalić Anglię. Tym razem przed najazdem obcych z Marsa.

Całkiem fajne połączenie losów naszych bohaterów z Ligi z Wojną Światów. Plus na dokładkę dostajemy doktora Moreau i jego eksperymenty. Wszystko w ciekawy i zgrabny sposób przedstawia nam interesującą wersję inwazji kosmitów, znanej z książki Wellsa. Może nie działo się specjalnie wiele, ale z całą pewnością autorzy postawili na relacje pomiędzy bohaterami, zwłaszcza rozwinęli znajomość pomiędzy Miną a Quatermainem. Było pikantnie, było groźnie, pojawił się zdrajca, co też podkręciło klimat, pan Hyde mnie zszokował.

Uwielbiam twarz Miny w tym komiksie, jest obłędna. Nie wiem, czy rozwinięcie jej wątku było tym czego oczekiwałam po lekturze, te wszystkie erotyczne motywy były momentami dość odstręczające. Ale generalnie większość moich odczuć było na plus.

anika | 2015-07-11
Na półkach: Komiks, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2015

Rewelacyjny komiks! Fabuła, oparta na "Wojnie światów", była bardziej brutalna niż w pierwszej części, ale nie brakowało momentów kiedy wybuchałam śmiechem. Niewątpliwym atutem były dodatki na końcu komiksu.
Największą frajdę jednak sprawiło mi odkrywanie nawiązań do wielu utworów literackich, w tym również dziecięcych baśni.
Polecam!

Violla92 | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Ligą Niezwykłych Dżentelmenów zainteresowałam się dzięki filmowi z Seanem Connery'm w roli głównej. Podoba mi się pomysł zmieszania ze sobą bohaterów innych książek: Wilhelmina Murray (Bram Stocker - Dracula), kapitan Nemo (książki Juliusza Verne), Allan Quatermain (bohater cyklu powieści Henry'ego Ridera Haggarda), dr. Henry Jekyll i mr. Edward Hyde (bohater opowiadania Roberta Louisa Stevensona Doktor Jekyll i pan Hyde) oraz Hawley Griffin (Niewidzialny człowiek - H.G.Wellsa) i uczynienia z nich członków Ligii ratującej świat przed zagrożeniem. Należy też wspomnieć o rysunkach Kevina O'Neilla bogatych w szczegóły i ciekawym pomysłem na scenariusz Allana Moora.Druga część Ligii jest mroczniejsza, nie brakuje w niej przemocy, śmierci, trupów, Marsjan, hybryd a nawet scen erotycznych. Bardzo lubię, gdy bohaterowie innych książek dostają nowe życie w nowych przygodach, nie zostają zapomniani lecz mają szansę być przedstawieni innej generacji czytelników.

Maynard | 2013-03-30
Przeczytana: 30 marca 2013

Dobry choć bardziej mroczny i brutalniejszy niż tom poprzedni. Dużo więcej nawiązań do literatury i bardziej dekadencki, dołujący miejscami klimat. Klasyk!

Arthaniel | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

Ogromne zaskoczenie. Drugi tom ma wszystko, czego brakowało mi w jedynce. Polecam!

Paweł Panfil | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

"Wojna Światów: Historia prawdziwa" - Moore świetnie łączy wszystkie mitologie z XIX wiecznej Anglii, tworząc jeden, spójny świat. Komiks pełen napięcia, ale też elementów humoru. Mr. Hyde zdecydowanie wybija się na pierwszy plan, stanowiąc godnego partnera dla Pani Murray.

Steamborg1889 | 2015-09-16
Na półkach: Steampunk, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2015

O jakości pracy Moore’a niech świadczy to, że odtworzenie wiktoriańskiej rzeczywistości nie dotyczy tylko daty, która się pojawia na początku opowieści. Motywy, które kierują postaciami, ich zachowania i podejmowane decyzje wynikają bezpośrednio z ówczesnej mentalności.A stąd już tylko krok do niepoprawnych dzisiaj koncepcji rasy i płci. Jest to krok, który Moore odważnie podejmuje, co może sprawić, że historyczny autentyzm niektórych wątków może u delikatnego, współczesnego czytelnika wywołać szok.

Całą recenzja tutaj: http://steampunk.info.pl/recenzja-liga-niezwyklych-dzentelmenow-tomy-1-i-2/

Bimbrownikus | 2014-11-26

Ta jedna, ostatnia Polka. Zapamiętam na zawsze.

Modzel85 | 2014-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 15 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Marsjanie:o Realy!?

| 2016-11-21