Pensjonat na Strandvägen

83-216-0327-0
kryminał, obóz w Auschwitz
Wresss

LelandLester | 2015-08-13

Szwecja. Nadmorska miejscowość Lomma, niedaleko Malmo. W ekskluzywnym pensjonacie dochodzi do morderstwa. Początkowo wszystko wskazuje, że winowajcą jest jeden z pensjonariuszów. Potem zaś trop prowadzi do kogoś z zewnątrz, a w dodatku wszyscy urlopowicze mają alibi. Zbrodnią zaczyna żyć cała Szwecja, włącznie z tabunami dziennikarzy głodnych informacji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi młody Magnus Torg. Policji w śledztwie pomaga, przebywający na urlopie lekarz policyjny.
Bardzo ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie dwutorowej narracji (pierwszo- i trzecioosobowej): relację autora wzbogacają fragmenty zapisków prowadzonych przez jednego z bohaterów.

Zaczynam czytać książkę, przewracam kolejne strony i czuję, jakbym czytał Agathę Christie! Wiadomo, Królowa Kryminału jest tylko jedna, ale Edigey naprawdę dobrze oddał klimat jej książek i widać gołym okiem inspiracje autorką. Ponadto, Polak zastosował w swoim kryminale (tak samo jak Christie) ciekawy acz ryzykowny zabieg co do...

roro | 2013-09-17
Przeczytana: wrzesień 2013

Fantastyczny kryminał! Doskonała jest nie tylko fabuła, ale także forma, w jakiej powieść została przedstawiona.
Wszystko dzieje się w Szwecji, w luksusowym pensjonacie w Lommie na Strandvagen, gdzie lekarz policyjny Bjorn Nilerud wybiera się na urlop. Odpoczynek doktora zostaje jednak zakłócony ciągiem niespodziewanych wydarzeń. Do samego końca nie wiadomo, kto za wszystko odpowiada a zakończenie jest naprawdę zaskakujące!

Emilia Mondra | 2012-03-13
Przeczytana: 13 marca 2012

super książka polecam

agni2911 | 2012-10-03

Stary, dobry kryminał,ciężko się od książki oderwać.

Mat | 2015-01-20

świetny kryminał