Błękitny młoteczek

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Blue Hammer
Lew Archer
dona

Prywatny detektyw Lew Archer otrzymuje typowe zlecenie: ma odnaleźć obraz skradziony z zamożnego domu Biemeyerów. Obraz jest dziełem kalifornijskiego malarza, który rozgłos i sławę zdobył dopiero po swym tajemniczym zniknięciu. W trakcie poszukiwań zagubionego arcydzieła wychodzą na jaw tajemnice bohaterów. Archer stopniowo rozwiązuje zagadkę. Reakcją na jego działania jest seria makabrycznych zbrodni.

almos | 2012-10-12
Przeczytana: czerwiec 2012

Ostatnia powieść MacDonalda o Lwie Archerze, autor się starzeje i detektyw się starzeje. No i niestety nie jest to najlepsza książka mistrza, a to z tego powodu że akcja w pewnym momencie zbytnio się komplikuje, za dużo tam postaci, za dużo wątków, intryga staje się strasznie pokręcona, i w sumie napięcie siada. Przeczytałem trochę z obowiązku ale nie polecam, gdy ktoś chce się zapoznać z twórczością MacDonalda po raz pierwszy.

Jeanpaul | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Autor przeszedł samego siebie i na pożegnanie ze swoim bohaterem przygotował mu niezwykle skomplikowaną i zagmatwaną zagadkę do rozwiązania. Dobra rada dla czytelników: książkę trzeba przeczytać w miarę szybko, bez długich przerw, ponieważ można stracić wątek i wtedy nie będziemy mogli docenić wszystkich walorów książki i mistrzostwa autora.

Piotr Guermanntes | 2013-04-12
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Pierwsza w moich rękach książka tego autora. Od samego początku fabuła mnie mocno wciągnęła, kryzys przyszedł gdzieś w połowie, i potem znowu fabuła nabrała rumieńców. Przyznam, że historia jest pokręcona, wiele jest bohaterów powiązanych ze sobą z przeszłości, co wpływa na pewien dyskomfort - można się pogubić. Chociaż wydarzenia obracają się ciągle wkoło tych samych postaci, to jednak miejscami bywają niejasne. Mimo to, zakończenie jest efektowne, warte lektury, sam zaś klimat, taki jaki lubię - trochę dziwactwa, ciekawe charaktery, wciąż unosząca się tajemnica, która dodaje napięcia i grozy. Jest zbrodnia, jest romans. Są sekrety rodzinne. Jeśli mamy cierpliwość, by na chwilę się zatrzymać i poukładać w głowie fakty - Błękitny młoteczek to rasowy kryminał / thriller. Polecam.

Piotr | 2016-07-17
Przeczytana: 15 lipca 2016

Długo się rozkręca ale po paru pierwszych rozdziałach robi się ciekawa, bardzo podoba mi się ilość wątków i tajemnic które odkrywamy wraz z tokiem śledztwa

Jvlivs88 | 2017-09-22

Książka kompletna. Choć trzeba lubić taki typ powieści. Fabuła na prawdę wciąga, czytałem szybko. Niech Was nie zwiedzie ten wątek miłosny:))

Jolanta | 2017-05-28

Fajny kryminał 😊 polecam.

Victoryette | 2018-05-23
ag19 | 2018-05-07