Szanghajski cyrk Quina

Wydawnictwo: Da Capo
Quin's Shanghai circus
83-86133-33-3
literatura amerykańska

Edward Whittemore (ur. 1933), jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych współczesnych pisarzy amerykańskich, splata historię z fikcją, prawdę ze zmyśleniem, tworząc wspaniałą powieść o niepowtarzalnym klimacie, urzekającą bogactwem fabuły i niezwykłością postaci. Przez jej karty przewija się obdarty grubas, hochsztapler i alkoholik; debil, którego zabójstwo prowadzi prowadzi do największych uroczystości pogrzebowych w Azji od czasów Kubij-chana; jednooki japoński generał tajnej policji, odpowiedzialny za gwałt Nankinu; rosyjski anarchista o wyjątkowych zdolnościach językowych, powiernik Trockiego i Czou En-laja; gejsza, która miała 10.000 kochanków; kanadyjski jezuita o zamiłowaniach aktorskich; trzeci najbogatszy gangster świata, wychowanek japońskiego tłumacza Talmudu; założyciel między narodowej siatki szpiegowskiej, która zmieniła bieg drugiej wojny światowej... a także człowiek, który poznaje ich losy, szukając na Dalekim Wschodzie prawdy o swoim pochodzeniu.

kosz1 | 2015-03-05

Inna niż wszystkie, jak już wątki się zazębiają to dostrzega się jak ta książka jest fajnie skonstruowana.

galigai | 2016-04-30
Agnieszka | 2015-12-13