Praga

Wydawnictwo: Świat Książki

Widziany oczami młodych Amerykanów obraz współczesnej Europy Środkowo-Wschodniej. Budapeszt 1990 roku. W kawiarni Gerbeaud spotyka się codziennie piątka młodych przybyszów, by opowiadać o wydarzeniach minionego dnia, swoich przeżyciach i urokach stolicy Węgier. Są przekonani, że otwierają się przed nimi nieograniczone możliwości, szukają szczęścia w biznesie, miłości i sferze duchowej. Trudno im jednak zrozumieć to miasto i jego mieszkańców. Amerykanie opuszczą Węgry odmienieni, patrzący na wydarzenia w Europie Środkowej z nowej, szerszej perspektywy.

Jargosiak | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Książka napisana barwnym językiem, ale to jedyne, co mogę o niej pozytywnie powiedzieć.

Przedstawiona na kartach historia dłuży się niemiłosiernie, trudno wyczuć, co jest tam głównym wątkiem. Książkę zmęczyłam, walcząc z chęcią odłożenia jej nieprzeczytanej.

Maciej Korpuliński | 2014-08-04

W jakimś stopniu zrozumiałem czym tak naprawdę była nasza przemiana ustrojowa.

Anksunamun | 2016-07-19
Przeczytana: 22 kwietnia 2016