Plaga gąsienic

A Plague of Caterpillars
Plaga, gąsienic
literatura faktu
dona

Kto czytał poprzednią książkę Nigela Barleya, ten wie, czego może się spodziewać i tym razem. Niewinny atropolog ponownie odwiedza krainę Dowayów, doniesiono mu bowiem, że wkrótce ma się tam odbyć urządzana zaledwie raz na parę lat ceremonia obrzezania. Powrót do Kamerunu obfituje w wiele zabawnych wydarzeń, ale też najeżony jest trudnościami, z których najgorszą okazuje się rzadko spotykana plaga czarnych, włochatych gąsiennic.....

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

JLo | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Kolejne nieprzeintelektualizowane zapiski z wyprawy antropologa udało mi się przez przypadek kupić na allegro.
Również i tym razem lekka lektura wzbudziła we mnie sporo wesołości. Dziwię się niewielkiej popularności autora u nas (o czym świadczyć się wydaje brak wznowień). Jeśli się komuś podobają np. książki Cejrowskiego nie powinien się rozczarować. I tym razem polecam.

| 2011-08-01
Przeczytana: lipiec 2009

Druga część przygód brytyjskiego antropologa. Znów wkracza w świat tubulców rozśmieszając do łez za każdym zakrętem drogi, za każdym drzewem i przy każdej jednej okazji kiedy spotykają się dwie tak odmienne kultury.

Edith_Madeleine | 2015-09-30
Przeczytana: 2006 rok