Bezpieczny sport

Not A Hazardous Sport
bezpieczny, sport
literatura faktu
dona

Autor znanych polskiemu czytelnikowi książek Niewinny antropolog i Plaga gąsienic w swą kolejną podróż wyruszył do Indonezji. Na jednej z wysp tego kraju, Celebesie, odwiedził rozbrajająco przyjaznych i gościnnych Toradżan. Gromadząc wiedzę o kulturze tego ludu, badacz zawarł kilka serdecznych przyjaźni. Potem czterech Toradżan zaprosił do Londynu, aby w Muzeum Ludzkości, które jest etnograficznym działem British Museum, zbudowali tradycyjny toradżański spichlerz ryżowy. Przygotowanie ekspozycji trwało parę miesięcy i na ten czas autor przyjął egzotycznych budowniczych do własnego domu. Goście wnieśli do jego życia tyle zamieszania i uciechy, że barwna indonezyjska przygoda zyskała w Anglii równie barwne dopełnienie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Cyfranek | 2012-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Tym razem chyba coś przeoczyłem, bo nie wiem do czego nawiązuje tytuł książki. Mam wrażenie, że tym razem podróż na Indonezję nie dostarczyła autorowi tak znamienitych doświadczeń jak w przypadku podróży do Afryki, albo pióro nie tak ostre. Choć są momenty, jak choćby przesiadka na lotnisku moskiewskim, gdzie ostrość widzenia i ostrość pióra jest najwyższych lotów. "Niewinny antropolog" podobał mi się zdecydowanie bardziej. Ale i "Bezpieczny sport" mogę śmiało polecić, szczególnie osobom zainteresowanym Indonezją.

| 2011-08-01
Przeczytana: październik 2009

Autor tym razem wyrusza do Indonezji. I tu Jego odnajdywanie się w innym świecie przynosi sporo zabawnych sytuacji i wesołości. A to tylko początek, bo antropolog zaprasza tubylców do swojego eurpoejskiego mieszkania.

metan | 2011-06-22

Dobra książka podróżnicza. Napisana z humorem.

profix | 2016-07-25
BabaJaga | 2015-03-24