Bezpieczny sport

literatura faktu
Ewa T. Szyler
Obieżyświat
Indonezja Celebes Sulawesi podróże etnologia etnografia antropologia

Tym razem chyba coś przeoczyłem, bo nie wiem do czego nawiązuje tytuł książki. Mam wrażenie, że tym razem podróż na Indonezję nie dostarczyła autorowi tak znamienitych doświadczeń jak w przypadku podróży do Afryki, albo pióro nie tak ostre. Choć są momenty, jak choćby przesiadka na lotnisku moskiewskim, gdzie ostrość widzenia i ostrość pióra jest najwyższych lotów....

Autor tym razem wyrusza do Indonezji. I tu Jego odnajdywanie się w innym świecie przynosi sporo zabawnych sytuacji i wesołości. A to tylko początek, bo antropolog zaprasza tubylców do swojego eurpoejskiego mieszkania.

Dobra książka podróżnicza. Napisana z humorem.

• Antropo-etno-kulturo
  • Antropologia kultury/Etnologia
  • Podróże
  • Chcę w prezencie
  • Historia
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Bezpieczny sport