Innymi światy

Tłumaczenie: Rafał Wilkoński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
5 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
In Other Worlds
83-7255-753-5
Innymi, światy
dona

To opowieść o całkiem zwyczajnym człowieku, którego kaprys kosmicznych supermocy skazał na niezwykłe przeznaczenie. Przeniesiony do rajskiego świata w niewyobrażalnie odległej przyszłości, obdarzony zdumiewającymi zdolnościami, rozpoczyna szaleńczą podróż krętymi ścieżkami czasu, aby ocalić wszechświat przed kosmiczną katastrofą. Kontynuacja powieści Radix, jednej z najbardziej nowatorskich i najważniejszych książek SF mijającej dekady.

DeVroo | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Książka zmęczyła mnie i znudziła niemiłosiernie. Miało to być coś w stylu Księżniczki Marsa Burroughsa, ale przeniesione w space-operową scenerię umierającego Wszechświata. Ale jak to bywa z kalkami - wyszło gorzej niż średnio. Niezły nawet, obyczajowy początek grzęźnie w jakiejś kompletnie niespójnej, miałkiej narracji, której nijakość mają maskować wprowadzane przez autora coraz to większe niedorzeczności i zwyczajne głupstwa, pasujące do opisywanego świata jak pięść do nosa. Wydaje się, że Attanasio powinien raczej stronić od fantastyki o której nie ma pojęcia. Jako pisarz obyczajowy miałby chyba o wiele więcej ciekawego do powiedzenia.

Adrian Litwin | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016