Innymi światy

Tłumaczenie: Rafał Wilkoński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
In Other Worlds
83-7255-753-5
Innymi, światy
dona

To opowieść o całkiem zwyczajnym człowieku, którego kaprys kosmicznych supermocy skazał na niezwykłe przeznaczenie. Przeniesiony do rajskiego świata w niewyobrażalnie odległej przyszłości, obdarzony zdumiewającymi zdolnościami, rozpoczyna szaleńczą podróż krętymi ścieżkami czasu, aby ocalić wszechświat przed kosmiczną katastrofą. Kontynuacja powieści Radix, jednej z najbardziej nowatorskich i najważniejszych książek SF mijającej dekady.

Marta | 2016-05-10
Przeczytana: 17 lipca 2017

Nowatorskie i ujmujące podejście sf-owe! Książka z tzw górnej półki. Bardzo trudna powieść o tematyce o kole życia, innych światach i kosmosie. Momentami dla zwykłego zjadacza chleba wręcz niezrozumiała, porusza tematy wędrówki po kosmosie, czarnych dziurach oraz efekt plancka. Mimo tego polecam każdemu zapalonemu czytelnikowi sfów. Ciekawa historia zwykłego człowieka, którego całe życie sie zmienia ponieważ kiedyś jego przodkini zjadła borsucze mięso.. Powieść bardzo dojrzała, autor dobrze wiedział o czym pisze a niektóre jego teorie naprawdę wybijają w fotel. Historia cała trzyma się kupy, postacie są żywe i dają się lubić i mimo typowego dobrego zakończenia powieść jest wielowymiarowa i naprawdę bardzo dobra. Polecam!

DeVroo | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Książka zmęczyła mnie i znudziła niemiłosiernie. Miało to być coś w stylu Księżniczki Marsa Burroughsa, ale przeniesione w space-operową scenerię umierającego Wszechświata. Ale jak to bywa z kalkami - wyszło gorzej niż średnio. Niezły nawet, obyczajowy początek grzęźnie w jakiejś kompletnie niespójnej, miałkiej narracji, której nijakość mają maskować wprowadzane przez autora coraz to większe niedorzeczności i zwyczajne głupstwa, pasujące do opisywanego świata jak pięść do nosa. Wydaje się, że Attanasio powinien raczej stronić od fantastyki o której nie ma pojęcia. Jako pisarz obyczajowy miałby chyba o wiele więcej ciekawego do powiedzenia.

Adrian Litwin | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016