Moonlight

Jacek | 2013-06-01
Na półkach: Mam, Przeczytane, Religia
Przeczytana: 30 maja 2013

Kolejna pozycja serii Mitologie świata pozornie jest taka sama jak pozostałe. Te same wątki, ten sam układ treści, zresztą całkiem oczywiste, bo taka to seria. A jednak to nie to samo. Książka, choć niewielka formatem, stanowi całkiem niezły przewodnik po wyznaniach Wysp Japońskich. Wyraźnie widać fachowca, autorkę, która doskonale wie, co zawiera sintoizm i buddyzm japoński i chce to przekazać w przystępnej formie. I trzeba to przyznać, udaje się w pełni. Jak na niewielką objętość, mamy do czynienia z dość obszernym przeglądem wierzeń, podanym w formie uporządkowanej, z zaznaczeniem szczególnych cech religijności Japończyków, z uwzględnieniem specyfiki wierzeń, z w miarę wszechstronnym przedstawieniem mitologii i bóstw. Choć przeczytałem ponad połowę książek serii, to pierwszy tytuł w pełni udany i spójny, dający wyobrażenie o religii prezentowanej. Uznanie dla autorki, Agnieszki Kozyry, za przystępne, ale i solidne, przedstawienie tematu.

Dociekliwy_Kotek | 2011-08-02
Na półkach: Japonia, Przeczytane

Nie jest to może pozycja tak wnikliwa, drobiazgowa i dokładna jak "Mitologia Japonii" Tubielewicz, ale na pewno jest znacznie bardziej przystępna i jasna. No i na pewno na plus działają też świetne ilustracje.

Czytałam tę książkę na obozie (pożyczyłam od kadry) i myślę, że jest to naprawdę dobre wprowadzenie w świat japońskich bogów i bożków. Znajdą się tu tylko najważniejsze informace w zupełności wystarczające dla ciekawskich i zarazem będące miłą zachętą:)

Imm | 2012-01-16
Przeczytana: 05 marca 2010

Bardzo lubię do niej zaglądać, głównie przez fakt, że opisuje dokładniej bogów taoistycznych. Ilustracje piękne, a i dowiedzieć się można wielu ciekawych rzeczy.

esmeten | 2013-07-21

Lekkie i przyjemne, poznajemy podstawy kultury japońskiej.

Behihimnie | 2016-11-18
kaktus | 2016-11-17