Moonlight

„Rzeczpospolita” przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy. Seria opisuje nie...

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.

źródło opisu: www.rp.pl

źródło okładki: www.rp.pl

Jacek | 2013-06-01
Na półkach: Przeczytane, Religia, Mam
Przeczytana: 30 maja 2013

Kolejna pozycja serii Mitologie świata pozornie jest taka sama jak pozostałe. Te same wątki, ten sam układ treści, zresztą całkiem oczywiste, bo taka to seria. A jednak to nie to samo. Książka, choć niewielka formatem, stanowi całkiem niezły przewodnik po wyznaniach Wysp Japońskich. Wyraźnie widać fachowca, autorkę, która doskonale wie, co zawiera sintoizm i buddyzm japoński i chce to przekazać w przystępnej formie. I trzeba to przyznać, udaje się w pełni. Jak na niewielką objętość, mamy do czynienia z dość obszernym przeglądem wierzeń, podanym w formie uporządkowanej, z zaznaczeniem szczególnych cech religijności Japończyków, z uwzględnieniem specyfiki wierzeń, z w miarę wszechstronnym przedstawieniem mitologii i bóstw. Choć przeczytałem ponad połowę książek serii, to pierwszy tytuł w pełni udany i spójny, dający wyobrażenie o religii prezentowanej. Uznanie dla autorki, Agnieszki Kozyry, za przystępne, ale i solidne, przedstawienie tematu.

biggi | 2017-05-30

Nie podobała mi się, strasznie nudna i powierzchowna, chaotyczna, irytująca szczególanie dla miłośnika Japonii. Większosć informacki wziętych z książek Tubielewicz, nic od siebie. Wielkie rozczarowanie.

Dociekliwy_Kotek | 2011-08-02

Nie jest to może pozycja tak wnikliwa, drobiazgowa i dokładna jak "Mitologia Japonii" Tubielewicz, ale na pewno jest znacznie bardziej przystępna i jasna. No i na pewno na plus działają też świetne ilustracje.

Czytałam tę książkę na obozie (pożyczyłam od kadry) i myślę, że jest to naprawdę dobre wprowadzenie w świat japońskich bogów i bożków. Znajdą się tu tylko najważniejsze informace w zupełności wystarczające dla ciekawskich i zarazem będące miłą zachętą:)

Imm | 2012-01-16
Przeczytana: 05 marca 2010

Bardzo lubię do niej zaglądać, głównie przez fakt, że opisuje dokładniej bogów taoistycznych. Ilustracje piękne, a i dowiedzieć się można wielu ciekawych rzeczy.

esmeten | 2013-07-21

Lekkie i przyjemne, poznajemy podstawy kultury japońskiej.

mores | 2017-06-02
janek | 2017-05-30