Dwanaście fałszywych tropów

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jeffrey Archer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Twelve Red Herrings
83-7337-748-4
Archer, opowiadania, sensacja
Pablos

Niesłusznie skazany za morderstwo przemysłowiec planuje zemstę na żonie i jej kochanku - zemstę doskonałą, a przy tym zgodną z literą obowiązującego prawa. Żona multimilionera chce kupić sobie urodzinowy prezent, którego na rozprawie rozwodowej nie zakwestionuje nawet najsprytniejszy adwokat - tyle tylko, że jej zachcianka kosztuje okrągły milion funtów. Gubernator zapomnianej kolonii musi godnie podjąć przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej, mając do dyspozycji jedynie dobre chęci - zadanie niemożliwe, chyba że... Wskutek wyjątkowo pechowego zbiegu okoliczności iracki uchodźca polityczny ląduje w Bagdadzie. Tylko pomysłowość przedstawicieli linii lotniczych Pan Am i Air France może uchronić go przed aresztowaniem. Zbiór dwunastu błyskotliwych opowiadań o wielu nieoczekiwanych zwrotach akcji, napisanych z charakterystycznym angielskim humorem. Ich bohaterowie są zmuszeni działać pod presją - niebezpieczeństwa, nagłego problemu do rozwiązania albo życiowej szansy. W każdym z opowiadań kryje się „fałszywy trop”, mający odwrócić uwagę czytelnika...

gwiazdka | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Jak to bywa ze zbiorami opowiadań „Dwanaście fałszywych tropów" jest książką nierówną, chociaż większość opowiadań raczej mi się podobała, zdaje się, że tylko dwa nie zyskały w moich oczach. I typowe dla Archera, najlepsze fragmenty nie tylko zaskakują czytelnika, ale też bawią. Lektura lekka, a postaci dobrze naszkicowane. Przyjemna lektura.

keys | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Spokojnie mogę powiedzieć, że nie znam się na literaturze sensacyjnej bo to nie moja " bajka". Ale lubię czasami sięgnąć po coś mocniejszego w odbiorze :)
Tym razem w moje ręce trafiła książka J. Archera, która nie raz spoglądała na mnie z bibliotecznych półek i przeważnie zostawała na swoim miejscu.
I co w takim razie???
"Dwanaście fałszywych tropów" okazało się lekturą w sam raz dla mnie.
Bo muszę jeszcze dodać, że jestem osobą szybką i impulsywną, dlatego biorąc do ręki kryminał lub sensację już po połowie koniecznie muszę wiedzieć jak to się skończy !!!
Jak wskazuje tytuł jest to zbiór 12 opowiadań, których nie da się zaszufladkować w jeden gatunek.
Jest tutaj thriller, sensacja, obyczajówka a nawet romans.
Najważniejsze, bo nie można tego pominąć, jest to, iż 8 z pośród tych opowiadań opiera się na autentycznych wydarzeniach.

Nie wpiszę jeszcze autora na listę moich ulubionych pisarzy, bo to dopiero pierwsza jego książka, którą przeczytałam. Ale nic straconego...już nie...

Monika | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Twórczość Jeffrey'a Archer'a uwielbiam od chwili, gdy spotkałam się z nią po raz pierwszy. "Dwanaście fałszywych tropów" to kolejna przeczytana przez mnie książka autora. Polecam jak najbardziej, ale nie osobom, ktore z Archer'em jeszcze się nie spotkały. To bardzo dobra, ale zdecydowanie jedna z mniej ciekawych jego książek.
"Dwanaście fałszywych tropów" to zbiór opowiadań. Są wśród nich opowiastki zarówno zupełnie przeciętne, jak i niemal wybitne.
Archer pokazuje nam po raz kolejny, że świat często nie jest taki, na jaki wygląda, wiele rzeczy ma podwójne dno, a pozory naprawdę bardzo mylą.

Dorota_1988 | 2012-03-30
Przeczytana: 31 marca 2012

Świetny zbiór opowiadań

betina360 | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 września 2014

Bardzo fajne i ciekawe opowiadania.Dobrze sie czyta i wciagaja. Na koniec ciekawostka bo jedna historia a cztery inne zakonczenia musze przyznac ze fajny pomysl mial autor i ciekawe to bylo.Kto nie czytal ksiazki polecam bo warto.

Natalia | 2011-08-06
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Jedne z najlepszych opowiadań jakie do tej pory czytałam! Odnajdujemy tu intrygi, zagadki, ogromne szczęście i niewiarygodnego pecha. 12 niezwykle ciekawych historii, 5 z nich wprowadziła mnie w chwilowe osłupienie i pomyślałam "geniusz nie autor". Ostatnie opowiadanie możemy przeczytać z 4 różnymi wersjami zakończeń. Nie żałuję ani sekundy poświęconej Dwunastce fałszywych tropów. Polecam to, gdzie nic nie jest tym, czym wydaje się być.

coolrose | 2014-08-02
Przeczytana: 28 lipca 2014

Nie przepadam za książkami składającymi się z opowiadań,bo zanim zdążę polubić bohatera,to już jest koniec i zaczyna się kolejną historię.
Ta składająca się z dwunastu opowiadań książka jednak bardzo mnie wciągnęła,każde odpowiadanie ma specyficzną zagadkę.
Porwała mnie ostatnia historia,gdzie autor umieścił ,aż cztery zakończenia...cóż każda książka mogłaby mieć taki wariant...ale pewnie
wtedy nasza wyobraźnia nie pracowałaby tak skutecznie :)
To pierwsze zetknęcie moje z Archerem,ale na zdecydowanie nieostanie.

MollyArrow | 2016-06-25

Już od dawna na płkach bibliotek rzucał mi się w oczy wypisane charakterystyczną czcionką nazwisko pisarza. Do tej pory jednak jakoś nie sięgałam po jego dzieła, dopiero ostatnio, kiedy buszowałam po regałach z literaturą obcą stwierdziłam, że czemu by nie :D
Jak się okazało "12 fałszywych tropów" to zbiór 12 świetnie napisanych opowiadań, z których większość liczy sobie ok kilkunastu stron. Ciekawe historie, niesamowicie wciągające, idealne na podróż pociągiem :)
Polecam tym, którzy jeszcze Archera nie znają, i choć sama w tym temacie jestem jeszcze nowicjuszem stwierdzam, że moja przygoda z Archerem na opowiadaniach się nie zakończy.

karola | 2011-11-20
Przeczytana: 26 listopada 2011

Smakowity kąsek.

Barbara | 2014-02-19

Bardzo dobrze się czyta. Opowiadania są z humorem i mogłabym powiedzieć pouczające. Odprężenie na max.