All Around the Town
dona

Laurie Kenyon w wieku 4 lat została porwana. Była dręczona i wykorzystywana seksualnie przez 2 lata. Kiedy sytuacja stała się gorąca, porywacze zwrócili małą jej rodzicom. Dziewczynka nie pamietała co się z nią działo przez te ostatnie lata. Pmiętała tylko jak stała przed domem w różowym kostiumie kapielowym. Wydaje się, że wszystko jest w porządku, aż do tragicznej śmierci jej rodziców. Dziewczyna zaczyna się dziwnie zachowywać, a psychiatra stwierdza, że Laurie najprawdopodobiej cierpi na rozdwojenie osobowości. Dlatego gdy zostaje zamordowany prof. Allan Grant, to właśnie Laurie zostaje oskarżona o zbrodnię. Dowodem przeciwko niej są listy w których opisuje wyimaginowany romans z profesorem. W jej obronie staje tylko starsza siostra Sara.

Grażyna | 2014-12-31
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Shani | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

Przeczytałam w życiu tylko kilka kryminałów, ale najlepszym na pewno jest ta powieść Mary Higgins Clark. Mała dziewczynka w wieku 4 lat została porwana spod własnego domu. Gdy porywacze mogli zostać zdemaskowani, postanowili odstawić swoją "zdobycz" pod jakąś szkołę. Wydaje się, że wszystko jest w porządku, do czasu, gdy giną rodzice Laurie, a ona sama zostaje oskarżona o morderstwo. Czasami w trakcie czytania robiło mi się smutno z powodu Laurie, ale cieszę się, że trafiłam na tą książkę. Na pewno jest warta przeczytania.

hary1335 | 2014-05-13
Przeczytana: 11 maja 2014

Ta książka jest naprawde niesamowita, czyta sie ją z takim skupieniem, ciekawością i niedosytem, tak zachłannie chłonie sie każdy kolejny akapit :) Polecam, jest naprawde boska :)

Chce jeszcze dodać że czytają tą książke można poczuć smutek i niewiarygodne współczucie dla Lee. Nie raz słone łzy napływały do moich oczu i czułem dreszcze. Ta książka jest niezwykła i niepowtarzalna, moim zdaniem najlepiej napisana książka Mary Higgins Clark...

Plichcia | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Czy to możliwie, że drzemią w tobie więcej niż jedna osobowość? I w zależności od tego, czego w życiu doświadczasz uruchamia się zupełnie inna strona ciebie samej. Mechanizm obronny? Zdecydowanie można tak powiedzieć przyglądając się życiu Laurie Kenyon.

Laurie jako mała dziewczynka została uprowadzona spod własnego domu i przez 2 lata więziona przez parę Bic'a i Opal. Gdy stała się niebezpieczna dla pary oszustów - jako większa dziewczynka już coraz więcej przecież pamiętała - podrzucili ją z powrotem. To czego przez te lata w niewoli doświadczało zaowocowało absolutnym wymazaniem tego mrocznego okresu z pamięci. Laurie zaczęła żyć, jakby nic się nie wydarzyło.

Sara - starsza siostra Laurie - obiecała sobie już jaki dziecko, że jeśli ukochana siostrzyczka wróci do domu ona się już zawsze będzie nią opiekowała i nie pozwoli, żeby jej się coś złego przydarzyło. Mijają lata, rodzice dziewczyn giną w tragicznym wypadku co uruchamia w Laurie włączenie systemu obronnego - coraz...

Lara | 2015-05-09
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2015

Całkiem dobra książka. Z początku miałam wrażenie, że zbyt dużo rzeczy jest niedopowiedzianych, a dialogi dość płytkie, ale szybko okazało się, że wszystko zostało przez autorkę przemyślane.

kajasl | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

bardzo dobrze się czyta, z ciekawością i do końca wszystko fajnie opisane,naprawdę dobry kryminał

Kornelia | 2016-08-17
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2016

Bardzo mnie z początku wciągnęła, a potem największa kulminacja popsuła wszystko. Absolutnie wszystko. Wydaje mi się, że książka byłaby lepsza jakbym czytała ją na wyrywki. Nie pozostawiłaby przynajmniej niesmaku.

Magda | 2013-04-29

Świetna książka, bardzo wciągająca już od samego początku. Troszkę rozczarowuje koniec...

terenaa | 2013-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 lipca 2013

Nieoczekiwane zakończenie, choć trochę jak z filmów SF.

| 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011