Daisy Fay i cudotwórca

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Daisy Fay And The Miracleman
lata pięćdziesiąte, humor
sQra

Daisy Fay dorasta nad Zatoką Meksykańską - są to barwne lata pięćdziesiąte. Daisy, obdarzona niezwykłym tupetem panienka, która zawsze mówi prawdę i najczęściej z własnej woli wpada w tarapaty, niezwykle dowcipnie opowiada o swoich doświadczeniach - począwszy od tego, z jakiego powodu rozstali się jej rodzice, a skończywszy na tym, co naprawdę znajduje się w zamrażalniku prowadzonej przez nich restauracji.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Koralik_Karoliny | 2015-12-20
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Dawno tak się nie uśmiałam przy czytaniu książki.
Humor w wydaniu Fannie Flagg jest powalający, a przy tym inteligentny, nie ma w nim prymitywności czy tanich chwytów.

Opowiedziana historia, widziana oczami dorastającej dziewczynki, po prostu zwala z nóg. Zabawne są starania rodziny o wyjście na życiową prostą, a także pomysły tytułowej bohaterki, która bywa bezczelna i nieobliczalna, ale trudno jej nie pokochać.

To wspaniała lektura na poprawienie sobie humoru. Już wiem, że to tej powieści będę wracać, bo polubiłam ją całym sercem.
Teraz mam jeszcze większą ochotę na poznanie pozostałych książek F. Flagg.

baranka | 2011-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2011

Książka super. Przeczytałam ją jednym tchem i momentami śmiałam się do rozpuku :) To była moja pierwsza książka Fannie Flagg i na pewno sięgnę po kolejne książki tej autorki.

allison | 2011-04-18
Przeczytana: 01 października 2010

Najzabawniejsza powieść F. Flagg - tak doskonale się przy niej bawiłam, że musiałam udać się na "domową emigrację" - przeszkadzałam rodzinie głośnym śmiechem w słuchaniu radia:).

Czytam-Sobie | 2014-09-27
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka, 2014
Przeczytana: 27 września 2014

Zabawna, ciepła, z klimatem amerykańskiego Południa lat 50. Raczej dla młodzieży.

Grażyna | 2012-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Wcześniej przeczytałam inne 2 książki Fannie Flagg i byłam nimi zauroczona."Daisy Fay i cudotwórca" mnie nie zachwyciła,mimo tego ,że nie można jej odmówić dowcipu,lekkości....
Myślę ,że moja osoba nie jest "poddatnym gruntem" na tego typu historię a jeszcze jak czytam ,że jest to najciekawsza historia......
w tym przypadku nie zgadzam się.....ale tu złożę to na te nasze-osobiste gusta i guściki....

Gustawsonek | 2014-09-29
Przeczytana: 30 września 2014

Niepowtarzalna. Pod pozytywnym względem, oczywiście :D
Sięgając po książkę [nie czytałam wcześniej fabuły] nie oczekiwałam czegoś specjalnego. Przeczytałam pierwszą linijkę... i już wiedziałam, że będzie świetna. Bardzo życiowa - autorka opisuje to prosto, nie wyolbrzymia niczego. Wszystko nasiąknięte prostym humorem :D
Nie wiem, skąd autorka brała pomysły na tak zabawne i zarazem życiowe, nienaciągane historyjki.

adrilla | 2016-08-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Właśnie skończyłam czytać tę książkę...już trzeci raz. Oczywiście w odstępach kilkuletnich, żeby skleroza zdążyła trochę zadziałać ;-) Lubię wszystkie powieści Fannie Flagg, ale ta jest szczególna. Nie zgodzę się z opinią, że historia nie jest tak "głęboka" jak chociażby w "Smażonych zielonych pomidorach"...Po prostu w niej głębia jest ukryta pod warstewką wesołkowatości i z pozoru nieprawdopodobnych wydarzeń. Jest to opowieść słodko-gorzka, przy której można zaśmiewać się do rozpuku, ale gdzieś z tyłu głowy czasami pojawia się myśl: "biedne, biedne dziecko". Słyszałam gdzieś, że niemal każdy z najlepszych na świecie komików miał bardzo trudno dzieciństwo. I postać Daisy Fay zdaje się to potwierdzać. Daisy Fay opisuje swoje życie z niezwykłym dowcipem, ironią, dystansem...a przecież chyba każdy myślący czytelnik zdaje sobie sprawę, że w takich okolicznościach to musi być tylko poza? Daisy Fay to prawdziwy majstersztyk i Fannie Flagg udowodniła, że nie trzeba śmiertelnej powagi i...

Karolina | 2014-08-02
Na półkach: USA, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Po przeczytaniu "Smażonych zielonych pomidorów" spodziewałam się po kolejnej książce Fannie Flagg czegoś lepszego. Do mnie historia o Daisy Fay nie przemówiła, chociaż dobrze się ją czytało. Nie zainteresowała mnie historia 11-letniej dziewczynki. Czytając miałam wrażenie, że niektórzy bohaterowie i elementy fabuły są bardzo podobne do tych, które spotkamy w "Smażonych...", które są dla mnie w takim razie dużo lepszą wersją "Daisy Fay i cudotwórcy". Zakończenie jak dla mnie zbyt ckliwe i banalne.

Evita | 2012-06-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2012

Jedenastoletnia Daisy Fay dorasta w latach pięćdziesiątych w Shell Beach w stanie Missisipi. To ona jest narratorką opowieści. Rezolutna dziewczynka ma dar do wpadania w tarapaty. A to wykopie kilkanaście tuneli pod barem ojca, innym razem zostaje przez niego wrzucona do rzeki, bo ten uważał, że małe dzieci potrafią pływać. Nie potrafią. Odwiedza nocne kluby, próbuje whisky, strzela do węży, typowa chłopczyca. Dzięki pomysłowości ojca zostaje czempionką wśród wędkarzy. Takich sytuacji nasza bohaterka ma mnóstwo, jednak za najbardziej upokarzającą przygodę w swoim życiu uważa dzień, w którym jechała nago na oklep na mule po szosie nr 3, mijając po drodze konwój jeepów z żołnierzami.
Daisy Fay jest dziewczyną, której nie sposób nie polubić. Na wszystko znajdzie sposób, pomysłowa, odważna, nie roztkliwia się nad sobą, mimo nieciekawej sytuacji rodzinnej. O swoich perypetiach opowiada dowcipnie i z pewnym dystansem. Dzieli się z nami swoimi tajemnicami i supertajnymi informacjami....

Lena | 2015-01-11
Na półkach: Fannie Flag, Przeczytane

Kolejna Książka Fannie Flag, którą dane mi było przeczytać. Inna od dwóch pozostałych. Czy gorsza? Nie, po prostu inna.
Początkowo myślałam, że książka opowiadająca o losach sympatycznej Daisy Fay jest marną powieścią autorki, która przyzwyczaiła mnie do FANTASTYCZNYCH historii. Przekonałam się jednak - nie po raz pierwszy - że nie warto oceniać książki przed końcem. A muszę przyznać, że im bliżej końca, tym bardziej dorastająca panna Harper przypadała mi do gustu! I polubiłam tą dziewczynkę/kobietkę właśnie kiedy czas przyszedł na pożegnanie! Z przykrością stwierdziłam, czytając ostatnie słowa książki Fannie Flag, że będzie mi brakowało zabarwionych humorystycznie opowieści "Stokrotki"!
Niebanalna, zabawna, wręcz nieprawdopodobnie opowiedziana historia dziewczynki, z którą przechodzimy kolejne miesiące życia, uczestnicząc zarówno w momentach radosnych, jak i smutnych. A wszystko opisane z ogromną dawką humoru!