Tytus Romek i A'Tomek. Księga XII. Operacja Bieszczady 40

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 12)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy
Nagore

Bohaterowie w ramach harcerskiej akcji Bieszczady 40 wyjeżdżają w te góry, by zbudować tam stanicę; pojazd – Bąkolot.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-07-08

Całkiem fajny komiks z tej serii, którego akcja dzieje się głównie w Bieszczadach. Sporo humoru zarówno słownego jak i rysunkowego. Jest też trochę śmiesznej absurdalności (Yeti w Bieszczadach), przewidywań co przyszłości turystyki (Jak się tu dostałeś? Normalnie, autobusem, jak cywilizowany turysta), oraz pokazane są w ciekawej formie Bieszczady - ich piękno, legendy, najciekawsze elementy krajobrazu.
Jak dla mnie to uważam, że wyszedł z tego całkiem zgrabny komiks, w którym w humorystycznej formie przemycane są treści o ochronie przyrody i turystyce pieszej.

Degamisz | 2016-03-26
Przeczytana: 26 marca 2016

Obok "Księgi XI - Ochrony zabytków" - moja ukochana część przygód Tytusa, Romka i A'Tomka. W dzieciństwie czytana przeze mnie tyle razy, że praktycznie większość tekstów znam na pamięć.

Ta część to istny majstersztyk jeśli chodzi o zabawy słowem. Papcio Chmiel wykazał się tu wręcz wybitnym talentem w tej kwestii.

Polecam serdecznie :)

Wkp | 2015-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2015

Tytus, Romek i A’Tomek biorą udział w akcji Bieszczady. Zaczynają starania w ochronie przyrody i turystyce. Jak zawsze Tytus doprowadza do serii katastrof, z których tylko on potrafi wyjść obronną ręką.

Tradycyjnie już T, R i A prezentuje znakomity, wysoki poziom. Dużo tu zabawy, żartów, nauki. Dużo absurdów, choć w tych akurat przoduje Baranowski. Całość na pewno warto poznać, więc polecam!

BetiFiore | 2014-04-24
Przeczytana: 09 maja 2014

Stary dobry Tytus i spółka :)

Mamerkus | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Napisałem dwa dni temu, że "Tytus astronomem" jest genialny? Wychodzi na to, że Papcio Chmiel postarał się jeszcze bardziej i "Operacja Bieszczady" zjada "Tytusa astronoma" jak przystawkę.

Księga XII jest wręcz przeładowana kapitalnymi scenkami, z których każda kolejna lepsza od poprzedniej - Tytus bocianem, źródła pesymizmu i optymizmu, krokodyl optymista, wszystkie scenki z misiami, akcja z wilkami, bieszczadzki Yeti, duch gór, ścieżka zdrowia, cała genialna akcja z dzikiem, szlak Tytusa, Tytus dowódcą patrolu leśnego i jego gwardia przyboczna.

A teksty to po prostu cud, miód i malina - "oto obiekt mej radości, schrupię tych chłopaczków kości", "o rety! duch dziadka baryłki!", "gadająca małpa, mówi że jest z komisu", "harcerz, a kłamie", "skamieniał", "jesteś mądry jak długopis bez kulki", "już zdziczałam", "całe życie marzyliśmy, aby pomóc mrówkom", "szefie prac?" itd.

Księga XII wymiata po całości i bezapelacyjnie jest do tej pory najlepszym komiksem o Tytusie i spółce,...

Ron | 2014-07-01
Na półkach: Przeczytane, Biblioteczka

Moja ulubiona część, chociaż nie byłem nigdy w Bieszczadach.

CubeX | 2012-10-05
Przeczytana: 03 października 2012

Tym razem Tytus i jego kolesie czynnie uczestniczą w akcji „Bieszczady”. Dziś trąci już to trochę myszką, ale przecież księga ma już swoje latka. Czytając ją dzisiaj potraktowałem to trochę jak dokument obrazujący życie w minionej epoce, ale przede wszystkim jako wspaniałą wyprawę w świat dzieciństwa.
W moich szczenięcych latach zdobycie kolejnych „Tytusów” graniczyło niemalże z cudem. Wśród moich fumfli jedne były bardziej powszechne, inne miały status „białych kruków”. Dziś każdy z odcinków przygód wyjątkowych harcerzy można zdobyć bez trudu. Niby to plus dla współczesności, ale emocje towarzyszące zdobywaniu „Tytusów” w latach PRL-u – bezcenne. Punkt dla minionej epoki:) To se ne wrati.

KasiaKo | 2014-12-05

Moim zdaniem najlepszy "Tytus".

Hojna123 | 2014-04-02

Sympatyczna