Kajko i Kokosz. Mirmił w opałach

Wydawnictwo: Egmont Polska
Kajko, Kokosz, zbojcerze
komiksy
Paweł

Na mieszkańców Mirmiłowa pada blady strach, ponieważ odwiedził ich NIK - Najwyższa Inspekcja Kaszteli. A na skutek podstępu Zbójcerzy, którzy zaszczepili w Mirmiłowie ducha lenistwa - nic nie idzie tak, jak powinno...

kendo777 | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 15 lutego 2015

Powtarzam sobie wyrywkowo komiksy Christy. Mirmił w opałach to akurat ostatni tom Kajki i Kokosza. Poziom rysunków do jakiego doszedł wtedy Christa jest absolutnie nieosiągalny dla dzisiejszych polskich twórców komiksu humorystycznego i przygodowego. To chyba ostatni komiks jaki w ogóle stworzył Christa i trzeba tylko żałować, bo warstwa plastyczna jest na wszechświatowym poziomie. Scenariusz zresztą też bardzo fajny. Można uważać, że np. komiksy Samojlika są dobre scenariuszowo, lub lubić inne współczesne komiksy dla dzieci, np. 5 serii, które niedawno wydal Egmont (które swoją drogą powstały właśnie na konkurs imienia Janusza Christy), ale nie oszukujmy się, nikt Mistrzowi nie dorówna.

Rege | 2017-04-26
mch | 2017-04-02