Wyzwanie czytelnicze LC

Bromba i inni. Po latach także...

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
bromba, gluś, kajetan, makawity

Uwaga! Uwaga! Tylko tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości z życia Bromby i innych. Jak Pciuch schwytał R.O.B.A.K.A., który bezprawnie kopiował się do folderów? Kim są rodzice Filwinki i Meandra? Kto i dlaczego jest autorem portretów w niniejszej książce? Jeśli chcesz być dobrze poinformowany, musisz ją przeczytać, bo to całkiem inna Bromba i inni!

Woody | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Na 10* oceniłem książkę "Bromba i inni" z 1993 r., i tę też na tyle oceniam. Dlaczego? Historie Glusia, Fikandra i Glissanda pomalowały moje dzieciństwo w najwspanialsze barwy, jakie tylko wyobraźnia mogła wymyślić. I teraz Autor przedstawia nam dalsze losy Bromby, Gżdacza czy Zwierzątka Mojej Mamy! Obok historii już znanych z 1993 roku mamy ich kontynuację. Co dalej u Kajetana Chrumpsa i Makawitego? Czy Fikander i Malwinka nadal są razem? Jak potoczyły się losy Psztymycla Nulka? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta książka. Także.
Jest do tego przepięknie ilustrowana nowymi, kolorowymi grafikami autorstwa samego Wojtyszki. Czy można chcieć czegoś więcej?

Radosław Gabinek | 2018-09-21
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2018

Osinskipoludzku.blogspot.com

Maciej Wojtyszko w swojej książce "Bromba i inni" to po prostu eksplozja wyobraźni i popis malowniczego języka. Wojtyszko stworzył świat równoległy w którym żyją takie stwory że raz po raz zaśmiewałem się to z podziwu dla doskonałego poczucia humoru, a innym razem w uznaniu dla umiejętności zamknięcia w poszczególnych bohaterach książki zestawu cech tak charakterystycznych, że aż przez to pięknych.

Maciej Wojtyszko to reżyser teatralny i filmowy, a jednocześnie pisarz, autor książek dla dzieci ale i nie tylko dla dzieci, bo myślę że nie jestem jedynym dorosłym który ubawił się do łez czytając "Brombę". Już od pierwszego spotkania z jego bajkowym uniwersum czytelnik ma poczucie, że trafił do uniwersum niebanalnego. Na pierwszy ogień dostajemy bowiem Pciucha, czyli gościa dla którego prawa fizyki nie mają znaczenia i łamie bariery czasowe niczym zapałki. Skacze, pląsa, podróżuje Pciuch przez czas i udowadnia iż nie ma rzeczy niemożliwych, bo jak będzie...

książek: 1985
Efemeryda | 2017-07-14

Książeczka przypominająca dzieciństwo. Pełna zabawnych perypetii, wyraziście zarysowanych postaci, ucząca tolerancji. Aktualnie próbuje zainteresować nowe pokolenie Gżdaczem (to była bez mała moja pierwsza książkowa miłość) i innymi.
Składam podziękowanie p. Wojtyszce za nakreślenie dalszych losów niektórych bohaterów, przyznaję wzruszyłam się czytając je.
Dodatkowo nadmienię, że to dzięki tej książeczce zainteresowałam się fizyką i innymi wymiarami.

Maria Tarczyńska | 2015-02-26

To było moje pierwsze zetknięcie z Brombą. Spodziewałam się "fajerwerków", zwłaszcza, że mój mąż, będący osobą inteligentną i oczytaną opowiadał, że bardzo lubił Brombę w dzieciństwie... No i po przeczytaniu książki muszę przyznać, że jakoś mnie nie powaliło... ale i tak przeczytam córeczce :P

Abee | 2014-11-03
Przeczytana: 26 grudnia 2008

Abstrakcyjny humor w wymyślonym świecie istot innych, niż wszystkie inne. Dla miłośników tego typu poczucia humoru - pozycja wymarzona. Ale nie wszystkim może przypaść do gustu.

louve | 2013-08-23

Jako wieloletnia miłośniczka pierwszej części tej książki trochę się zawiodłam. Mianowicie faktem, iż nie jest to kolejny zbiór opowiadań o mych ulubionych bohaterach. Jest to jedynie powtórzenie historii dawnych z dodaniem, na końcu książki, kilku stron wzmianek o tym, co dzieje się z bohaterami teraz... Poczułam się niemal oszukana, bo jednak zachęca się do kupna w związku z zupełnie nowymi przygodami, a tu takie buty. Jednakże ze względu na dawny sentyment wybaczam autorowi i cieszę się choć z tej małej dozy nowinek. I ślicznych rysunków. Z nikłą nadzieją, na coś więcej, kiedyś... :)

Dany74 | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Miło było powrócić do czegoś z dawnych (dawnych, dawnych...) lat.
Z wielką i nieukrywaną przyjemnoscią gratuluję sobie dobrego gustu w dzieciństwie.

cranberry | 2015-07-07
Przeczytana: lipiec 2015

No tak, to ja już teraz wiem, skąd moi znajomi znają te wszystkie piękne imiona/nazwy, których ja nie znałam.
Czyli to niby klasyka? Ale dla mnie - nierówna. Zabawniejsza dla starszego dziecka niż dla młodszego (co oczywiście nie jest wadą, tylko faktem), ale miejscami chyba za bardzo już odjechane w stronę "a tu będzie się śmiał tylko dorosły".
Wielki plus za cudowny absurd - nawet jeżeli chwilami jest właśnie zbyt absurdalny dla dzieci.
I rzeczywiście nie dziwię się, że można pamiętać po latach gżdacze i glusie. Albo portret abstrakcyjny Glisanda.
Ocena to raczej mniej niż bardziej formalna średnia ocen dzieci w różnym wieku i jednej osoby dorosłej ;)

Mulin | 2012-05-25
Przeczytana: 24 maja 2012

Trudno jest dorównać swojej własnej legendzie. Niestety, tak było i tym razem. Dodatkowe opowiadania (a raczej wzmianki) są zbyt zdawkowe, jak na oczekiwania, które można było mieć.
Jeśli jednak ktoś nie czytał oryginału, to nowe wydanie, odświeżone o te kilka stron, powinno się doskonale sprawdzić.