Zmierzch świata

978-83-240-0928-2
Beata Śmietana

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Po przeczytaniu trzeciej części mam głęboką nadzieję że na Polski rynek wydawniczy trafią kolejne bo jest to naprawdę świetny cykl.

Stała sobie niepozorna książka w bibliotece Sarnaki.To ja ją łaps i myślę poczytamy zobaczymy.No i zobaczyłem,a tu proszę ,proszę.
Koń ułożony z much ? pająk o wysokości 20 metrów.Mówię,do mamy.Ja bym chciał,.by takie pająki żyły w Polsce.A mama ,na to a ja nie :-D
Ja to jak zawsze udany.Mi się te Nazca w Peru podobało .Ależ mi się podobała ta książka.

To 3 tom z ksiąg pięciorga. Anthony Horowitz (autor książek) tym razem pokazuje nam losy Jamiego i Scotta, bliźniaków czytających sobie w myślach. Gdy jeden z nich zostaje porwany, drugi z całych sił próbuje go odnaleźć. Z całego serca polecam tę książkę :)
(żałuję tylko tego, że dalsze części nie zostały przetłumaczone)

(żałuję tylko tego, że dalsze części nie zostały przetłumaczone)

Seria jest świetna! Bardzo wciągająca, autor ciekawie opowiada o wydarzeniach. Bohaterowi są idealnie dobrani. Nie mogłam się oderwać. Polecam serdecznie!

Dobra książka

Dobra książka

Ileż ja się tego naszukałam w pamięci! Kojarzyłam coś z piątką, jednak tytułu dojść nie mogłam. Wielki + dla spisów. ...A co do samej książki, to wspaniała, ciekawa, porywająca, dobrze napisana, cóż więcej?

Udało mi się przeczytać za drugim podejściem. Byłam niespecjalnie nastawiona do tej książki, ale okazała się bardzo dobra. Spodobał mi się styl pisarza, ciekawa fabuła i rwąca akcja. Myślałam, że to ostatnia książka z sagi, ale okazało się, że będzie ciąg dalszy. Na pewno skuszę się, żeby przeczytać kolejną część.

Ostatnia część ( ta ) już mnie znudziła... opuściłam ostatnich kilka stron..

Ostatnia część ( ta ) już mnie znudziła... opuściłam ostatnich kilka stron..

"Zmierzch świata" to trzeci tom "Ksiąg Pięciorga". Tym razem głównym bohaterem nie jest Matt, a zupełnie inny Strażnik Wrót - Jamie Tyler. Akcja zaczyna się, gdy Jamie wraz ze swoim bratem bliźniakiem, Scottem, biorą udział w przedstawieniu jako telepaci. Nikt nie domyśla się, że to nie sztuczki, a prawdziwa moc. Nikt, poza dwoma tajemniczymi mężczyznami z równie tajemniczej korporacji Nightrise. Ci chcą ich porwać, jednak udaje im się zabrać tylko Scotta. Jamiego ratuje obca kobieta, która także domyśliła się prawdy. Obiecuje wsparcie i pomoc w poszukiwaniu Scotta.

Jest to mój ulubiony tom, być może głównie przez wezwanie Jamiego do przeszłości. Tam wiele dowiaduje się o Strażnikach, Pradawnych Istotach, o wszystkim co zdarzyło się tysiące lat temu. Akcja szybko nabiera tempa, a wydarzenia z przeszłości są szczególnie ciekawie. Autor nie przystopowuje nawet na chwilę i gdy już zdaje się, że to już koniec zaskakuje nas nowym pomysłem, nagłym zwrotem wydarzeń. Główny bohater bardzo się zmienia w czasie wszystkich przygód. Zawsze zdawał się słabszy od brata, zupełnie jakby był młodszy od niego. Scott zawsze się nim opiekował, chronił przed biciem, podejmował decyzje. Po jego porwaniu chłopak musiał zacząć dojrzeć do poważnych decyzji i poświęceń. Wraz z Alicią, która ocaliła go przed losem brata, robi wszystko, by go odnaleźć, nierzadko narażając się na poważne niebezpieczeństwa. A w dodatku wciąż szukają ich słudzy Pradawnych Istot.

Całą serię serdecznie polecam, jest ciekawa i oryginalna. Muszę jednak też ostrzec, że z dotychczas wydanych czterech tomów w Polsce ukazały się tylko trzy i na razie nie ma nadziei, że Znak wyda Necropolis. Chociaż podobno wiara czyni cuda. A tymczasem szczęśliwi ci co znają angielski na tyle, by przeczytać czwarty tom w oryginale.

Książka świetna, jak cała seria. Szkoda tylko, że czwartej części nikt nie chce przetłumaczyć na polski. Chyba będę musiała przeczytać w oryginale.

• Anthony Horowitz

Dodaj cytat z książki Zmierzch świata