Zbrodnie w imieniu Chrystusa

Tłumaczenie: brak danych
Wydawnictwo: Forum Sztuk
Crimes in the name of God
83-87864-26-9
Iga

Bose nogi oskarżonego pociągano smalcem, po czym wystawiano je na działanie silnego ognia gdy męczony bardzo cierpiał, wstawiano między nogi a ogień deskę i zapytywano, czy się do winy przyznaje. Jeżeli dawał odpowiedź twierdzącą, przestawano go męczyć, jeżeli przeczącą - wyjmowano deskę i tortury rozpoczynały się na nowo.

Kevorkian | 2014-05-06
Przeczytana: 02 maja 2014

Sporym minusem jest dla mnie poruszenie tylko najbardziej znanych tematów z historii chrześcijaństwa - krucjaty, inkwizycja, templariusze, Galileusz i Giordano Bruno... Owszem, omówione zostały one relatywnie precyzyjnie i dokładnie, ale zabrakło mi zdecydowanie mniej znanych wątków i faktów.

Tina | 2015-02-11

Kdiążka jest niewątpliwie ciekawa, ze względu na informacje w niej zawarte. Nie podoba mi się jednak jej styl, który wydaje mi się lekko chaotyczy. Mam także wrażenie, że autor celowo wylicza najgorsze z możliwych zbrodni, aby wzbudzic sensację, a tym samym zwiększyć sprzedaż książki. Ta pozycja nadaje się, moim skromnym zdaniem,do kompletnego przeredagowania! Informacja na 5, jednak styl pisania na 1.

Hekate | 2012-09-25
Przeczytana: 23 września 2012

Książka napisana dobrze, merytorycznie.
Początkowo miałam niemiłe wrażenie wyliczania dat i imion/nazwisk (głównie w kontekście papieży) ale później styl robi się bardziej przyjazny czytelnikowi.
Minus za nieprzetłumaczenie części (albo nawet i większości) nazw/tytułów łacińskich.
Całość mówi o najbardziej znanych zbrodniach kościoła przez co 90% treści dotyczy okresu do XVI wieku.
Obiektywnie pozycja wartościowa; poleciłabym ją głównie osobom dopiero wdrażającym się w temat. "Starzy wyjadacze" mogą ją poczytać tak 'dla sportu' bo raczej żadnej nowości się tu nie uraczy.

Sunako_Princess | 2016-05-04
Dominika | 2016-04-02