Diabeł: Historia tajemna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klubu da Vinci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Lux
religia, zło, diabeł, szatan
filozofia i etyka
Iga

Poszukując, na użytek tej publikacji, tajemnej historii szatana zarówno w pismach i dziejach Kościoła, jak i otaczającej nas codziennej rzeczywistości – doszliśmy do niezwykle paradoksalnej konstatacji, iż jest to ktoś zarówno nieistniejący, jak i trwale obecny w naszej świadomości. Stąd pewna niejednorodność naszych rozważań oraz dołączonych w części drugiej tekstów tyczących diabła i jego spraw. Mamy nadzieję, iż zainteresowanie naszych Czytelników wzbudzi poszukiwanie diabła w istniejących dziś różnych religiach świata (w ogromnej większości zakończone niepowodzeniem), jak i próba odszukania momentu jego historycznych narodzin na Środkowym Wschodzie (Zaratustra), a następnie wpływu, jaki przekonanie o istnieniu i działaniu Har-Shatana jako duchowego „przeciwnika Boga” wywarło na kształt trzech wielkich religii monoteistycznych: najpierw judaizmu, a potem chrześcijaństwa i islamu.

mateusz | 2012-02-03
Przeczytana: 25 lutego 2008

Trudna ale znakomita ksiazka !

Dorota | 2011-02-19
Łukasz | 2010-10-01