Jesli czegoś pragnę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańska Kolekcja Kryminalna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Funky Books
978-83-619-6905-1
Gdańska, zagadka,
pablo

W kilku powiatowych domach pomocy społecznej dla osób upośledzonych umysłowo – odrzuconych i zapomnianych przez społeczeństwo – zaczynają umierać pensjonariusze. Wzrost liczby zgonów i zawsze ta sama diagnoza lekarska (niewydolność krążeniowa) wydają się podejrzane. Biegła sądowa Grażyna Król rozpoczyna prywatne śledztwo, w którym pomaga jej sierżant Szolc. Czy za tajemniczymi zgonami stoi seryjny morderca? Jaki związek ze śmiercią pensjonariuszy domów pomocy społecznej ma sekta obiecująca bezpłodnym kobietom pomoc w zajściu w ciążę? Czy biegłej Król i sierżantowi Szolcowi uda się wyjaśnić sprawę tajemniczych zgonów?

Aurelia | 2015-11-05
Przeczytana: luty 2015

Mnie osobiście książka zainteresowała. Może i mi się ją szybko nie czytało ale wątek, który jest w książce podjęty uważam, że jest dobrze napisany, zobrazowany i w momencie gdy faktycznie nie wiemy co przeczytać możemy właśnie po tą pozycję sięgnąć.

LadyBoleyn | 2011-07-10
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Kilka tygodni temu recenzowałam książkę autorstwa Katarzyny Rogińskiej „Wieża sokoła”. Wówczas pisarka całkowicie urzekła mnie swoim wspaniałym stylem, niebanalnym pomysłem na powieść oraz stworzeniem bohaterów, których do dzisiaj mam przed oczami. Pomimo tego, pozostał mi pewnego rodzaju niesmak, który również pozostał w mojej pamięci. Entuzjastycznie zabrałam się za inną książkę pani Rogińskiej – „Jeśli czegoś pragnę”, mając nadzieję, że tym razem w pełni moja recenzja będzie wyrażała zachwyt. Jednak ponownie w tej lekturze zabrakło mi kilku elementów.

Za głównych bohaterów „Jeśli czegoś pragnę” można byłoby uznać Iwonę i Franciszka – małżeństwo, charakteryzujące się wyjątkową harmonią, szacunkiem i stabilizacją. Mężczyzna zarabia na życie jako malarz, którego dzieła charakteryzują się oryginalnością i pewnego rodzaju chaosem. Pomiędzy małżonkami rzadko występują jakiekolwiek spory, a oni sami są sobie bardzo oddani. Wszystko zmienia się jednak, kiedy Franciszek nawiązuje...

Magdalena Patoka | 2013-12-01

bardzo podobały mi się postaci, ale zakończenie beznadziejne :(

DM1994 | 2011-08-29
Przeczytana: 11 czerwca 2011

Katarzyna Rogińska to gdańszczanka; ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, od 1990 roku pracuje w zawodzie: zajmuje się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie oraz psychologią sądową. Poza artykułami na tematy zawodowe publikowała opowiadania fantastyczne w "Feniksie". Jest także autorką opowiadania Kocim szlakiem, nagrodzonego w ogólnopolskim konkursie na kryminał gdański, wydanego nakładem GWP w tomie Tajemnica Neptuna. Jej zainteresowania to malarstwo, czytanie, podróże dalekie i bliskie, koty i ogrodnictwo.

Gdańsk.W powiatowych domach pomocy społecznej,zajmujących się opieką nad ludźmi z różnymi chorobami umysłowymi zaczyna ginąć coraz więcej pensjonariuszy.Co dziwniejsze każda z ofiar ma postawioną niewydolność krążenia ,jako przyczynę zgonu.Grażyna Król - biegła sądowa wraz z sierżantem Szolc rozpoczynają prywatne śledztwo ,które nie jest usłane różami.

Jak już pewnie od dawna wiecie jestem wierną miłośniczką kryminałów .Gdy tylko zobaczyłam ,że...

magdda91 | 2013-10-07
Przeczytana: 06 października 2013

Ciekawa, ale czasami nudna , nie wiadomo własciwie kto jest głównym bohaterem.

Onyte | 2016-09-07
Przeczytana: 08 września 2016