Fenix Antologia: Zajdel 2019

Fenix Antologia (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-01-27
9788395572036

Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
6,9
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Harda horda Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
6,9
Harda horda Ewa Białołęcka, Agn...
Okładka książki Fenix Antologia 5 (1/2019) Ewa Białołęcka, Paulina Braiter-Ziemkiewicz, Agnieszka Hałas, Aleksandra Janusz, Aleksandra Klęczar, Magdalena Kucenty, Marta Magdalena Lasik, Megan Lindholm, Marek Oramus, Katarzyna Rogińska, Anna Łagan, Zuzanna Śliwa
9,0
Fenix Antologi... Ewa Białołęcka, Pau...

Przyzwoita antologia wypełniona opowiadaniami autorów - nieznanych mi dotąd ze swojej twórczości (z wyjątkiem Ewy Białołęckiej) - sugerowanych przez Redakcję magazynu literackiego Fenix wszystkim czytelnikom, którzy zastanawiają się nad swoimi nominacjami do tegorocznej Nagrody Literackiej Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Jako, że dawno nie czytałem nic polskich...

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak słabych tekstów. Większość jest tak nijaka, że zaraz po przeczytaniu ich, ledwo się je pamięta. Teksty, które mi zapadły w pamięć to:
- Agnieszka Hałas – Schronisko - historia o zmarłych przeprowadzanych na drugą stronę.
- Aleksandra Janusz – Mrówki w Złotych Tarasach - chyba najlepsze opowiadanie z całego zbioru. Pomysł trochę...

• EBooki
  • Przeczytane 2020