Fenix Antologia: Zajdel 2019

Fenix Antologia (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-01-27
9788395572036

Przyzwoita antologia wypełniona opowiadaniami autorów - nieznanych mi dotąd ze swojej twórczości (z wyjątkiem Ewy Białołęckiej) - sugerowanych przez Redakcję magazynu literackiego Fenix wszystkim czytelnikom, którzy zastanawiają się nad swoimi nominacjami do tegorocznej Nagrody Literackiej Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Jako, że dawno nie czytałem nic polskich...

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak słabych tekstów. Większość jest tak nijaka, że zaraz po przeczytaniu ich, ledwo się je pamięta. Teksty, które mi zapadły w pamięć to:
- Agnieszka Hałas – Schronisko - historia o zmarłych przeprowadzanych na drugą stronę.
- Aleksandra Janusz – Mrówki w Złotych Tarasach - chyba najlepsze opowiadanie z całego zbioru. Pomysł trochę...

• EBooki
  • Przeczytane 2020