Eglantyna

Eglantine
978-83-241-1660-5
młodzież, duchy, magia, przygody
Paula

Przeprowadziliśmy się do nowego domu, bo ja i mój brat chcieliśmy mieć własne pokoje. Ale pokój Bethana okazał się nawiedzony i znów wylądowaliśmy razem. Ray próbował zamalować widmowe napisy, które co noc pojawiają się na ścianach. Mama próbowała sztuczek Feng Shui, które jednak nie skutkują w przypadku zjaw. Nawet badacze zjawisk nadprzyrodzonych nie potrafili nic wskórać. Wtedy Allie uznała, że czas wziąć sprawy w swoje ręce...

ivv | 2016-03-29

Kupiłam ją jak byłam młodsza, a przeczytałam jakieś 10 lat później, jak chciałam oddać ją do wymiany ;)
Po przeprowadzce do nowego domu, na ścianach pojawiają się tajemnicze napisy układające się w opowieść. Główna bohaterka chce rozwikłać zagadkę i pomóc duchowi w opuszczeniu domu.

Książka dla dzieci, z lekkim dreszczykiem emocji.
Szybko się czyta.

Paweł | 2013-04-12

"Eglantyna" autorstwa Catherine Jinks była moim pierwszym w życiu książkowym horrorem. Rzuciła mi się w oczy kiedy tylko wkroczyłem między półki dziecięcego oddziału biblioteki - pośród kolorowych książeczek czarny grzbiet zapisany koślawym pismem. Nie wyobrażam sobie, żeby dziś potrafiła zrobić na mnie wrażenie, jednak sentyment pozostał.
Ciężko mi po latach przywołać dokładnie fabułę, jednak pamiętam, że "Eglantyna" opowiada historię domu nawiedzonego przez tytułowego ducha. Widmo wypisywało na ścianach wiadomości układające się w spójną historię. Książeczka była cieniutka, napisana prostym językiem - w sam raz dla dzieci. Wówczas wydawała się wciągająca, zdarzało się też trzymać w napięciu. Zwracam jednak uwagę, że czytałem ją mając może ok. 10 lat - fani "poważnego" horroru rzędu Stephena Kinga spojrzeli by raczej na "Eglantynę" z uśmiechem politowania.
Książka nie jest zła - to świetna pozycja dla młodych czytelników, którzy chcą poczuć lekki dreszczyk emocji. Takie krótkie...

Halina | 2011-12-29
Przeczytana: październik 2011

Książka dobra, można ją spokojnie przeczytać i nie zasnąć. Po opisie na okładce sądziłam, że będzie to historia z dreszczykiem. Cóż, był lekki dreszczyk, ale to nie było to, na co liczyłam. Jest to jednak książka bardziej dla młodszych czytelników, więc nie dziwi mnie to. Całkiem ciekawa.

Lagoon | 2012-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 lipca 2012

Przyjemna i lekka, szybko się czyta.
Plus za wstawki hippisowskie.:)

Catallena | 2012-07-17
blackivy | 2013-07-21

Jedna z moich ulubionych książek. Mimo tego, że przeczytałam ją jakieś 3 lata temu została w mojej pamięci na dobre. Zawiera w sobie tajemnicę, czyli to co lubię najbardziej. Gorąco polecam :)

Paula | 2010-06-20
Przeczytana: 2005 rok

Czytałam ją dawno temu, ale pamiętam, że nawet mi się spodobała. Pewnie dlatego, że lubię książki o duchach. Czyta się szybko i przyjemnie.

finnian95 | 2013-04-18

Kolejna pozycja, w której młodzież może się zakochać. Podobnie jak przy wszystkich tych duchowo - mrocznych młodzieżowych historiach :)

kiki120 | 2012-12-31

najlepsza książka jaką przeczytałam :))

papi557 | 2012-05-16

super jest warto ją przeczytać