Ogień pod śniegiem

Wydawnictwo: Em
Fire under the snow
83-86396-38-5
Łukasz

Autor, buddyjski mnich, opowiada historię przesiąkniętą cierpieniem. W wieku 29 lat, gdy Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza wkroczyła do Tybetu, Palden Gjaco został aresztowany. Poddawany był wielu torturom, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Widział i osobiście odczuł wszystkie skutki koszmaru „rewolucji kulturalnej”. W chińskich więzieniach i obozach spędził ponad trzydzieści lat. Swoją...

Swoją autobiografię napisał przy współpracy Ceringa Szakji.

erlinee | 2016-01-05
monk | 2014-12-04