Uciekinier Sapphique

Cykl: Incarceron (tom 2)
Wydawnictwo: Hachette
Sapphique
Justilla

Finn uciekł ze straszliwego żyjącego Więzienia, ale w celach Incarceronu zostawił swojego brata Keira. Claudia namawia go, by został królem, ale on powątpiewa nawet w to, kim jest. Czy szalony czarodziej Rix naprawdę znalazł Rękawicę Sapphique’a, jedynego człowieka, którego pokochało Więzienie? Czy jeśli Keiro ją ukradnie, za jej pomocą zniszczy świat? Jeden wewnątrz, drugi na zewnątrz....

Claudia namawia go, by został królem, ale on powątpiewa nawet w to, kim jest.

Jeden wewnątrz, drugi na zewnątrz. Obaj szukają wolności.

Jak Sapphique.

„Świat to niekończąca się pętla, wstęga Mobiusa, kołowrotek, w którym biegamy.”

Po lekturze „Więźnia Incarceronu”, który był bardzo interesujący, musiałam sięgnąć po kontynuację. I muszę przyznać, że całość była porównywalna do pierwszej części. Te same rzeczy mnie zachwyciły i te same spowodowały, że nie oceniam tej pozycji wyżej. Historia jest z całą pewnością niebanalna, można tu znaleźć elementy wielu gatunków, od sci-fi, poprzez fantastykę i przygodę, jest tajemnica, jest napięcie, brakuje jedynie jakiegokolwiek mocniej zarysowanego wątku romantycznego. Całość naprawdę wciąga, ale wciąż pojawiały się, przynajmniej jak dla mnie, problemy z wyobrażeniem sobie niektórych miejsc i sytuacji i wciąż uważam, że opisy i charakterystyki postaci pozostawiają pewien niedosyt.

O czym jest w tej części ? Finn wydostał się z więzienia, o czym marzył przez cały pobyt wewnątrz, w końcu zobaczył gwiazdy, ale Zawnętrze nie spełniło w pełni jego oczekiwań, trafił do Królestwa, gdzie ludzie...

Attia | 2015-07-16

Finn uciekł, ale co Keirem i Attią? Czy Finn'owi i Claudie uda się ich uwolnić? Czy Claudie zostanie królową? Kto okaże się prawdziwym księciem? Tego dowiesz się właśnie dzięki tej książce ;)

ven_detta | 2011-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: czerwiec 2010

Cóż mogę powiedzieć - doskonała kontynuacja akcji z "Więźnia"!

W Incarceronie Attia i Keiro walczą o przetrwanie, przekonani, że Finn zdradził ich i porzucił. Attia przyłącza się do trupy sztukmistrza Rixa, który twierdzi, że jest posiadaczem rękawicy Sapphique'a (która jest jedyną szansą na wydostanie się z wiezienia).

Natomiast w Królestwie sprawy wcale nie mają się lepiej. Claudia, porzucona przez ojca - Naczelnika Incarceronu, który uciekł do więzienia i zniszczył za sobą portal, jest zdana na łaskę królowej Sii, Finn nie potrafi się przystosować do nowego otoczenia, czym nie zyskuje sympatii dworzan, a Jared, mimo ciężkiej pracy nad naprawą portalu, nie dość, że nie zyskuje zadowalających efektów, to jeszcze zostaje zmuszony do porzucenia pracy nad przejściem. A w międzyczasie, żeby pogorszyć sytuacje, pojawia się chłopiec, który twierdzi, że jest prawdziwym księciem Gilsem. Więc nieciekawie, zwłaszcza, że jest bardziej wiarygodny od Finna.

No i tak się zaczyna akcja w...

Amelia | 2012-03-27
Na półkach: Przeczytane, A- Ulubione

Książka, tak samo jak część pierwsza nie zawodzi czytelnika w ani jednym momencie. Wciąga i pochłania bez litości.

| 2012-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Doskonała! Świetna kontynuacja Więźnia!

Xavi | 2010-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2010