The Ghost Box

978-1842999875
literatura młodzieżowa,
angielski
Donnie

Sara can't stand her new Goth step-brother, Matt. But when a ghost asks for her help in freeing his soul, Matt seems keen to help. Can Sara trust Matt? Can she trust anyone?

źródło opisu: Barrington Stoke, 2011

źródło okładki: http://www.barringtonstoke.co.uk/The-Ghost-Box.html

Od dłuższego już czasu, w nowym domu Sarę męczą sny o dębie, który kiedyś rósł w obecnej lokalizacji jej pokoju. Prześladują ją też zielone, wtopione w liściach drzewa oczy, które po raz pierwszy zauważa na jednym z obrazów. Co to może znaczyć? Wkrótce poznaje ona chłopca, który jest duchem, wciąż nie mogącym uwolnić się z tego świata. W jej pokoju pojawia się też tajemnicze pudełko. Chłopiec prosi ją o pomoc w odnalezieniu kluczyka, otwierającego pudełko, które sto lat temu uwięziło jego duszę. Otwarcie pudełka jednoznacznie wiązałoby się z uwolnieniem chłopca i zaprzestaniem dziwnych nocnych zjawisk. W międzyczasie dowiadujemy się o coraz bardziej pogarszających się stosunkach miedzy Sarą, a jej przyrodnim bratem, Mattem. Sara wciąż obwinia jego i ojczyma za odebranie jej wspólnych chwil spędzanych tylko z matką. Sara odnajduje wkrótce kluczyk, który idealnie pasuje do zamka. Kiedy ceremonialnie ma już otworzyć pudełko w obecności chłopca, klucz okazuje się podmieniony. Sara...

Asiula | 2014-12-15
muax3 | 2014-10-21