Zielona Czarownica

83-05-12775-3
poradnik, zioła, zielarstwo
poradniki
Anna

Barbara Griggs, autorka bestselleru "Zielona apteka", od trzydziestu lat zgłębia tajniki wiedzy o ziołach, zbiera recepty i przepisy na ich stosowanie, także z dawnych epok. Tę praktyczną wiedzę stosuje na użytek rodziny i popularyzuje ją na łamach wielu brytyjskich pism dla kobiet. Główną ideą, która jej przyświeca, jest zastępowanie wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, środków syntetycznych, nieobojętnych dla zdrowia i środowiska, środkami roślinnymi stosowanymi przez ludzi od najdawniejszych czasów.

"Zielona czarownica" to wszechstronny poradnik w zakresie domowego użycia ziół. Dzięki niej dowiesz się:

- jak umiejętnie stosując zioła i przyprawy nie tylko podnieść smak potraw, lecz także znakomicie wpłynąć na poprawę zdrowia własnego i swoich najbliższych;
- jak dzięki roślinom możesz chronić, oczyszczać i odświeżać swoje mieszkanie;
- jak stosować skutecznie leki ziołowe, które są nieporównywalnie tańsze niż te z apteki;
- jak stosować olejki eteryczne w leczeniu wielu dolegliwości i zabiegach kosmetycznych;
- jak sporządzać z ziół wyciągi wodne i olejowe, parówki, maseczki i toniki.

Praktyczne porady i dygresje historyczne, przepisy na zapomniane potrawy z dziko rosnących roślin, aromatyczne mieszanki i leki ziołowe - wszystko to składa się na jedyny w swoim rodzaju przewodnik po świecie ziół.

Hania | 2011-06-30
Wucoff | 2016-11-27