Okładka książki Droga do raju

litaratura kobieca, przyjaźń
typ
papier
niebieska
5,63 (464 ocen i 68 opinii)

Opis książki

Nowa powieść autorki kultowego "Jeźdźca miedzianego"! Obyczajowa "powieść drogi". Poruszająca historia o kobiecej przyjaźni, lojalności, miłości i poszukiwaniu celu w życiu. Shelby kończy szkołę i dostaje od ciotki kultowego, jaskrawożółtego mustanga. Zamierza jechać nim do Kaliforni, by odnaleźć tam swą matkę. Dołącza do niej Gina, pragnąca spotkać byłego chłopaka i naprawić związek. Po drodze zabierają Candy: nieznośną i tajemniczą dziewczynę, która przeszła w życiu prawdziwe piekło i przed czymś wyraźnie ucieka... Niezwykła podróż przez cały kraj zmieni ich życie na zawsze.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
detektywmonk | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Z okładki uśmiechają się radosnym,beztroskim śmiechem trzy wystrzałowe dziewczyny.Nic tylko chwycić książkę i wyruszyć w podróż przez Stany Zjednoczone w roku 1981.U nas stan wojenny,puste półki.Tam wolność i swoboda.Pędzący zółty mustang i właśnie.Mam do tej książki mieszane uczucia,z jednej strony bardzo mnie wzruszała,podobały mi się opisy teren które mijały nasze bohaterki.A to małe miasteczko, a to bogate farmy.
Przyznam,że dziewczyny mi imponowały.Młode,niezależne,potrafiące sobie poradzić w wielu trudnych momentach.
Ale i bardzo naiwne,czasem zachowujące się jak 13 latki.
Autorka więc stworzyła książkę, która po części mi się podoba,a po części nie.

książek: 1954
Jola_St | 2011-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Jest to opowieść o wspólnej podróży ze wschodu Stanów Zjednoczonych do Kalifornii, w której wzięły udział trzy dziewczyny. Każda z nich ma inne cele w tej podróży.
Raczej nie mogłam oderwać się od tej książki. Ciekawiło mnie, jak skończy się ta opowieść o tym przecież smutnym życiu tych trzech dziewczyn. Od początku dało się odczuć taką nutkę tajemniczości.
Mi osobiście książka podobała się również z tego względu, że jest to książka-drogi. Czytałam ją z mapą USA przy sobie.

Ulka | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Czytałam inną książkę tej autorki i myślałam,że będę tak samo zachwycona jak przedtem. Niestety nie, ledwo ją doczytałam. Jak dla mnie cała akcja opisaną zbyt monotonnie, wszystkie trzy bohaterki denerwują mnie. Kompletnie się nie dogadują, a już ta Candy najbardziej. Na początku kiedy dziewczyny jeszcze nie wyruszyły w podróż myślałam,że będzie ciekawie. Niestety później już tylko jak dla mnie rozpacz.

urika66 | 2012-08-21

Wypozyczyłam tą książkę z biblioteki ze względu na to, że była obszerna a ja właśnie szukałam czegoś grubszego, spodobał mi się tytuł, taki beztroski. Zawsze kiedy wypożyczam/ kupuję jakąs ksiażkę zaraz potem wystukuję jej tytuł na klawiaturze odszukując ją na tym portalu i sprawdzam jej ocene i opinie na jej temat. Kiedy zobaczyłam, że ta książka nie jest oceniona wysoko to troche sie zmartwiłam, myslałam ze nie przebrne przez nią, ale o dziwo nie. Jak dla mnie ksiązka jest naprawdę ciekawa i warta uwagi.

Hmm, ta powieść jest dla mnie taka amerykańska, podróż, autostopowiczka, hazard, kasyna i taka nieokreślona przyjaźń. Właśnie tak wyobrażam sobie Amerykę, książke mimo jej 520 stron pochłonęłam bardzo szybko. :)

Bigos | 2010-10-05
Przeczytana: 04 października 2010

Bardzo się rozczarowałam tą książką i z trudem przebrnęłam do końca. Kolejna nauczka dla mnie, że nie ma co się sugerować autorem i że jeśli ktoś napisał jedną dobrą książkę, to nie znaczy, że każda inna będzie równie wspaniała. "Jeździec Miedziany", cała trylogia, to zdecydowanie mistrzostwo świata. A "Droga do raju" to totalna pomyłka.

To chyba najgorsza powieść jaką czytałam od bardzo dawna. Nic mi się nie podobało. Ani fabuła (która przecież z opisu wydaje się być ciekawa), ani bohaterki, ani sposób opisania ich przygód.
Shelby, właścicielka samochodu i pomysłodawca wyprawy jest naiwna i głupia. Jej nielogiczne postępowanie nie daje się niczym wytłumaczyć, a sposób w jaki traktuje swoje życie, rodzinę i to co się wokół niej dzieje, trudno wogóle sklasyfikować. A Gina i Candy w niczym jej nie ustępują, zachowaniem i sposobem myślenia. Naprawdę minęło sporo czasu od kiedy ostatnio poznałam tak antypatycznych bohaterów. Nawet nie potrafię sobie przypomnieć.
Poza tym relacje pomiędzy...

Milena | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Wróciłam z biblioteki szczęśliwa jak nigdy, bo udało mi się "upolować" Paulline Simons, skrzydła mi opadły jak przeczytałam Wasze opinie. Niczego dobrego już po książce się nie spodziewałam, ale zaczęłam czytać i od samego początku nie mogłam się nadziwić dlaczego książka ma tak niskie oceny. Pewnie chodzi o fenomen "Jeźdźca Miedzianego", którego autorce będzie już ciężko przeskoczyć, albo choć dorównać.

"Droga do raju" wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Nie byłam w stanie się oderwać od powieści ani choć na chwilę przestać o niej myśleć. Jechałam razem z dziewczynami przez Stany Zjednoczone wyjątkowym, żółtym samochodem. Momentami nawet zaglądałam do atlasu i wtedy ta droga była taka bardziej nasza. Trzy dziewczyny, każda inna, każda ma inny cel. Czasami naiwne, czasami robiły dziwne głupie rzeczy, ale przecież były młode, próbowałam sobie przypomnieć co jak robiłam jak miałam 18 lat i wydaje mi się, że mogłabym pasować jako czwarta pasaże...

Trudno mi opisać wrażenia po lekturze.To zupełnie inna Paullina Simons. Ta od trylogii i ta od Drogi... Inny język,inna treść. Oczekiwałam czegoś innego po tej książce, być może dlatego , że poza trylogią o Tatianie nie czytałam innych książek tej autorki. Jechałam z dziewczynami przez całe Stany, i nie widziałam tam oprócz pięknych opisów przyrody tej przyjaźni,miłości. Widziałam tylko jakieś dziwne, chore relacje pomiędzy głównymi bohaterkami. Wstyd, przymus, strach...Brak zaufania, niedomówienia. Drażniło mnie zachowanie głównej bohaterki Shelby. Jest taka naiwna, że aż boli!W dzisiejszych czasach chyba ludzie mają jednak trochę chęci na przetrwanie. Być może chodzi o pokazanie jakie ponosi się konsekwencje gdy łamie się dane słowo? Bo tutaj jeden nierozważny krok krzyżuje wszystkie plany bohaterek.Lecz jeden to za mało,Shelby z uporem maniaka popełnia następne. Pomimo próśb,ostrzeżeń Giny.Jak dla mnie za dużo tu też religii, rozważań, kłótni, sporów o Bogu. Moim zdaniem trochę dzi...

Marzena | 2012-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Fabuła książki bardzo mi się podobała, uważam, że jest doskonałym materiałem na scenariusz do filmu. I film z pewnością byłby dobry. A książka... Temat super, naprawdę, niestety książka momentami była po prostu nużąca. Gdyby nie fakt, że ciekawiły mnie dalsze losy bohaterek to na pewno zostawiłabym powieść nieprzeczytaną. Akcja choć ciekawa jednak mało wartka, wywody na temat wiary -z jednej strony przecież wartościowe -uczyniły moim zdaniem powieść ciut zalatującą nudą. Pomimo wszystko daję 6 gwiazdek, gdyż, jak już wspominałam ciekawa fabuła, zaskakujące zakończenie. No i Simmons, którą zaliczam do ulubionych autorek.

Kornelia | 2010-11-15
Przeczytana: 13 listopada 2010

Do książki można podejść na trzy różne sposoby. Można podejść sceptycznie, neutralnie lub pokładać w książce olbrzymie nadzieje, być prawie przekonanym, że będzie ona bardzo dobra. Ostatnim przykładem można opisać moje zabieranie się za "Drogę do raju". Od dłuższego czasu uświadamiam sobie, iż powieść, którą zaczynamy czytać z niechęcią są na końcu najlepsze. Dzieło Paulliny Simons tylko mnie umocniło mnie w mojej teorii.

Shelby i Gina to eksprzyjaciółki. Kiedyś spędzały każdą wolną chwilę razem, jednak przed liceum uczucie wygasła, a przyjaźń rozpadła się z dnia na dzień. Do czasu kiedy Shelby na osiemnaste urodziny dostaje kanarkowego mustanga. Dziewczyna postanawia znaleźć matkę, która ją porzuciła we wczesnym dzieciństwie. Po pewnym czasie wiadomość o prezencie solenizantki rozchodzi się po szkole, tym samym docierając do Giny. Dawna przyjaciółka postanawia wraz z nią wyruszyć do Kalifornii, tylko, że w innym celu, a mianowicie poślubienia swojego chłopaka. Zaczyna się przygo...

Joanna_kalio | 2010-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2010

Shelby otrzymuje na osiemnaste urodziny w prezencie samochód - żółtego mustanga z 1966 roku. Prezent dostaje od kobiety, która ją wychowała, a która nie jest jej matką. Właściwie przez całe zycie Shelby była przekonana, że to była kochanka jej ojca. A matka? No cóż, matka dziewczyny wyjechała do Mendocino15 lat temu i teraz w głowie Shelby zaświtał pomysł, że mogłaby tym samochodem pojechać na jej poszukiwania. To daleko, bo na drugim końcu Stanów. Ze stanu Nowy Jork do Mendocino w stanie Kalifornia - to kawał drogi. Ale Shelby wszystko sobie dokładnie obliczyła - ile kilometrów dziennie musi przejechać, jakimi drogami, gdzie będzie zatrzymywała się na nocleg, nikogo nie będzie zabierała, z nikim rozmawiała, dojedzie na miejsce i poszuka matkę, poczym wróci do domu, do Emmy, która ją wychowała. Dobry plan?

No właśnie. Znacie powiedzenie - opowiedz Bogu o swoich planach, nieźle go rozbawisz. I taka właśnie jest ta książka. Nie napiszę, ze jest zaskakująca, bo nie było niczego zaskakują...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto