Zuzanka z pistacjowego domu

Wydawnictwo: Literatura
978-83-61224-98-3
Moqueta

Pewnie uważacie, że mam głowę jak balon, bo całe dnie spędzam z opiekunką, a mama albo w pracy, albo spóźnia się na randkę. Bo tata ma nową rodzinę, a ja – nowego braciszka. No a babcia... nie, babcia jest całkiem babciowa, lubi lepić pierogi i porządnie mnie wyściskać. Mam na imię Zuzanka, mam 8 lat i z moją głową wszystko w porządku. Lubię ten familijny bałagan, nawet jeśli daje mi w kość....

Mam na imię Zuzanka, mam 8 lat i z moją głową wszystko w porządku. Lubię ten familijny bałagan, nawet jeśli daje mi w kość. I jeszcze tylko marzę o psie, żeby mu czasem tę kość rzucić :)

cymelium | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Ta książka jest nowoczesna. Bardzo współczesna. A do tego dobrze napisana. Dowcipnie i piękną polszczyzną. Czytałam ją córce na dobranoc, choć może nie był to dobry pomysł. Po pierwsze to pytań było cała masa. A po drugie to trudno było przestać czytać i zostawić Zuzankę.
Zuzanka mieszka z mamą, która ciągle pracuje i każe mówić do siebie Marylka, a nie mama. Jest tata, który ma nową żonę i małego synka, ale zawsze jest do dyspozycji Zuzanki. Jest opiekunka Agnieszka, przyszły weterynarz, która jest super, choć nie potrafi gotować. Są przyjaciółki Renia i Kasia. I nagle pojawia się tata Reni, który był nieobecny. Jest Wietnamczyk Kajtek, który jest adoptowany.

Ta książka oddaje współczesne problemy dzieci. Zapracowane matki, nieobecnych ojców, babcie które nie są siwe, za to potrafią świetnie obsługiwać komputer..... Mojej córce bardzo podobała się ta książka. Mnie zresztą też. Prowokowała do wyjaśnień wielu kwestii, uczuć, sytuacji... Uczy tolerancji i zrozumienia.
Polecamy.

Michasia | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Ta książka jest o dziewczynce o imieniu Zuza. Mieszka w pistacjowym domu i ma koleżanki Renię i Kasię. I jest tam jeszcze Kajtek, adoptowany wietnamski chłopiec. Podobały mi się przygody Zuzi. Często się przy nich śmiałam, bo są dowcipne. A na koniec spełnia się jej największe marzenie.
Polecam

Joanna | 2018-02-27

Tak, tak i jeszcze raz tak. Książka opisuje przygody Zuzanki i osób z jej najbliższego otoczenia. Przedstawione historie opisują współczesne problemy pokazując jak funkcjonuję rodzina po rozwodzie rodziców oraz z jakimi problemami borykają się dzieci innego pochodzenia. Wszystkie historie dobrze się kończą i są przedstawione w ciekawy i wciągający sposób. Książka śmieszna zarówno dla rodzica jak i 7-latki. Czytana już kilka razy.

książek: 1960
Asia-Polihymnia | 2012-05-01
Przeczytana: 03 maja 2012

Bardzo ciekawa książka dla 7-10-letnich czytelników.
Prowokuje wiele rozmów, bo przedstawia różne modele rodziny. Główna bohaterka, Zuzanka, mieszka z mamą, a jej tato ma drugą żonę i dziecko. Do bloku wprowadza się wietnamski chłopiec adoptowany przez polską rodzinę. Do Reni, koleżanki Zuzanki, przyjeżdża nieznany jej tato, który zresztą też do tego czasu nie wiedział, że ma córkę.
Ale to i tak tylko niektóre z zagadnień poruszanych w tej książeczce.

misia55 | 2016-02-24

Książeczka nawiązuje do wielu problemów z którymi współcześnie borykają się dzieci. Zapracowani rodzice, rozwód, rasism. Opwiada o wielu dziecięcych potrzebach i dylematach, a wszystko to oczami ośmioletniej Zuzi.

Whoosie | 2018-03-03
Syl_wina | 2017-05-22