Koci taksówkarz

Tłumaczenie: Bożena Kallio
Wydawnictwo: Wilga
Kissataksi
joly_fh

"Koci taksówkarz" to ciepła i mądra opowieść, która wnosi odrobinę magii w codzienność i wprawia czytelnika w dobry nastrój. Chłopiec o imieniu Juho zaprzyjaźnia się z pewną starszą panią i jej siedmioma kotami. Wkrótce otrzymuje od nich tajne zadanie. By misja zakończyła się sukcesem, Juho musi poznać koci język i zostać... kocim taksówkarzem. W wykonaniu zadania pomaga mu Miarka, mała...

By misja zakończyła się sukcesem, Juho musi poznać koci język i zostać... kocim taksówkarzem. W wykonaniu zadania pomaga mu Miarka, mała miłośniczka zwierząt, zupy grochowej i japońskich anime.

Sari Peltoniemi jest cenioną fińską autorką książek dla dzieci. Jej powieść "Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę" została przetłumaczona na kilka języków, w tym japoński. W Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B. i otrzymała nominację do tytułu Najlepszej Książki Dziecięcej 2010 "Przecinek i kropka".

Ilustrowała Liisa Kojro.

źródło opisu: wydawnictwo Wilga, 2013

źródło okładki: wydawnictwo Wilga

Evik | 2014-02-27
Na półkach: 2014
Przeczytana: 12 lutego 2014

Książka opowiada o dziesięcioletnim chłopcu Juho, starszej pani i jej siedmiu kotach.

O tym, co wynikło z zakradania się do ogródka i o misji, jaką Juho otrzymał od kotów. Misja ta sprawiła, że Juho stał się "kocim taksówkarzem".

Juho otrzymał od kotów wyjątkowy dar:

„I wtedy wydarzyło się coś dziwnego, czego nigdy wcześniej nie doświadczył. Był pewien, że w całym tym miauczeniu wyraźnie usłyszał kilka słów.
- My… dla ciebie… prezent… teraz – zdawały się mówić koty.
- Mówcie pojedynczo! – starał się je przekrzyczeć.
Ku jego zdumieniu koty posłuchały. Tym razem grupie przewodniczył Kauko. Juho nastawił uszu i po chwili zaczął rozumieć miauki, jakby to była ludzka mowa.
- Otrzymasz od nas językowy prezent! – oznajmił Kauko – Jesteś dobry, bo pomagasz nam i matkom. Taki prezent dostają tylko nieliczni.
- Językowy prezent? Powtórzył z niedowierzaniem Juho.
- Od tej pory będziesz rozumiał kocią mowę – rzekł uroczyście Kauko. – Ale musisz przysiąc, że nie wykorzystasz tego przeciw...

8_oclock | 2014-04-30
Na półkach: A-Pu
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Ciepła opowieść dla dzieci o kotach, które mogą mówić (jeśli chcą), o ludziach, którzy pomagają kotom i kotach, które pomagają ludziom.

Anel | 2014-11-26
Na półkach: Skandynawia
Przeczytana: 26 listopada 2014

Piękna historia nie tylko dla dzieci. Inna od znanych z dzieciństwa bajek, ale bynajmniej jej to nie umniejsza. Są koty, są dobre dzieci i przemiła babcia, czego chcieć więcej?

Darka_pl | 2015-04-05
Przeczytana: lipiec 2014

Fajna opowieść. Podobała mi się! :)

lunia | 2013-11-12
Na półkach: Chcę w prezencie