Kolomba

Colomba
Kolomba
klasyka
dona

Przedmiotem zainteresowania Merimeego jest przede wszystkim natura ludzka w swych gwałtownych, pierwotnych odruchach, które odnajduje zarówno u prymitywnych mieszkańców Korsyki, jak i paryskich światowców. Romantyczną wizję świata przyodział Merimee w bardzo klasyczną formę. "Kolomba" to owoc podróży po Korsyce w roku 1840, jest szczęśliwem połączeniem ciekawości historyka i podróżnika z...

Przedmiotem zainteresowania Merimeego jest przede wszystkim
natura ludzka w swych gwałtownych, pierwotnych odruchach,
które odnajduje zarówno u prymitywnych mieszkańców Korsyki, jak i paryskich światowców. Romantyczną wizję świata przyodział Merimee w bardzo klasyczną formę. "Kolomba" to owoc podróży po Korsyce w roku 1840, jest szczęśliwem połączeniem ciekawości historyka i podróżnika z przenikliwą odtwórczą wrażliwością."

robinslav | 2016-04-19
napbook | 2016-01-16