978-83-7595-204-9
religia, modlitwa, rozmowa
religia
Dagmara

Ojciec Joachim Badeni odwołując się do swego długoletniego doświadczenia życiowego oraz czasu spędzonego w zakonie dzieli się z czytelnikami refleksjami na temat modlitwy - jaka być powinna i jak radzić sobie z trudnościami jakie pojawiają się w jej trakcie. Odpowiada m.in. na pytania czy modlitwa powinna być długa i piękna, czy może być krótka i prosta? Jak skupić się podczas mszy świętej? Co zrobić, by nie popaść w rutynę? Czy w modlitwie różańcowej można odnaleźć tajemnicę? Jak modlić się na różańcu, żeby nie stał się nudny?

Ewa | 2019-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2019

Krótka książeczka o radach dotyczących modlitwy. Dominikanin ojciec Joachim Badeni zachęca do modlitwy własnej, swoimi słowami. Nie znaczy to, że nie powinniśmy modlić się wg formułek. One też są ważne, ale zwracając się do Boga Ojca prosto z serca swoimi słowami budujemy więź z Nim. Ojciec Badeni zaleca też ciszę, a nie tylko mówienie, oraz odrzucenie egoizmu i skupienia tylko na sobie. Trzeba też poszukiwać światła, czy to w Piśmie Świętym, czy modlitwie. Każdy sam musi wypracować indywidualny sposób modlitwy.
Biograficzny wątek ojca Joachima, jak dla mnie bardzo ciekawy. Jego droga do zakonu i osobiste doświadczenia Boga są bardzo głębokie. Spędził 64 lata w zakonie, a spisując tą książkę miał z 90 lat. Wspomniał też o rutynie, jaka może pojawić się na modlitwie i przezwyciężaniu jej.

Lenkaite | 2015-10-24
Przeczytana: październik 2015

Jakoś ta pozycja autorstwa Badeniego odpowiada mi bardziej niż np. Boskie oko - pewnie dlatego, że kładzie w niej nacisk na prostotę i pewnego rodzaju pokorę. Waaarta polecenia :) szczególnie jako skuteczna odtrutka po zbyt wysublimowanych dywagacjach duchowych. Przecież, koniec końców, wszystko jest proste - choć nie do końca poznane :)

Drake | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, Duchowe
Przeczytana: 01 listopada 2013

Ksiądz Joachim Badeni, postać o naprawdę ciekawym życiorysie, w przystępny sposób wprowadza czytelnika w tematykę modlitwy. Omawia różne rodzaje modlitwy: osobistą, formalną, wspólnotową, małżeńską, Słowem Bożym. Jego wykład czyta się naprawde dobrze. Polecam.

Paulina | 2013-12-14
Przeczytana: 2011 rok

Świetna! Pięknie mówi o modlitwie :)

Agata Wesołowska | 2012-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 11 września 2012

Kolejna bardzo dobra książka ojca Joachima, pokazująca, że modlitwa nie musi być trudna, skomplikowana, męcząca, a może być spontanicznym dialogiem z żywym Bogiem. :)