Prosta modlitwa

978-83-7595-204-9
religia, modlitwa, rozmowa
religia
Dagmara

Ojciec Joachim Badeni odwołując się do swego długoletniego doświadczenia życiowego oraz czasu spędzonego w zakonie dzieli się z czytelnikami refleksjami na temat modlitwy - jaka być powinna i jak radzić sobie z trudnościami jakie pojawiają się w jej trakcie. Odpowiada m.in. na pytania czy modlitwa powinna być długa i piękna, czy może być krótka i prosta? Jak skupić się podczas mszy świętej? Co zrobić, by nie popaść w rutynę? Czy w modlitwie różańcowej można odnaleźć tajemnicę? Jak modlić się na różańcu, żeby nie stał się nudny?

Lenkaite | 2015-10-24
Przeczytana: październik 2015

Jakoś ta pozycja autorstwa Badeniego odpowiada mi bardziej niż np. Boskie oko - pewnie dlatego, że kładzie w niej nacisk na prostotę i pewnego rodzaju pokorę. Waaarta polecenia :) szczególnie jako skuteczna odtrutka po zbyt wysublimowanych dywagacjach duchowych. Przecież, koniec końców, wszystko jest proste - choć nie do końca poznane :)

Drake | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, Duchowe
Przeczytana: 01 listopada 2013

Ksiądz Joachim Badeni, postać o naprawdę ciekawym życiorysie, w przystępny sposób wprowadza czytelnika w tematykę modlitwy. Omawia różne rodzaje modlitwy: osobistą, formalną, wspólnotową, małżeńską, Słowem Bożym. Jego wykład czyta się naprawde dobrze. Polecam.

Ania | 2014-11-12
Agata Wesołowska | 2012-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 11 września 2012

Kolejna bardzo dobra książka ojca Joachima, pokazująca, że modlitwa nie musi być trudna, skomplikowana, męcząca, a może być spontanicznym dialogiem z żywym Bogiem. :)

Paulina | 2013-12-14
Przeczytana: 2011 rok

Świetna! Pięknie mówi o modlitwie :)

Jakub | 2016-11-02
Ola | 2016-10-26