Moc z wysoka. Opowieść o Duchu Świętym

religia
Esprit
2015-01-01
2015-01-01

„Moc z wysoka. Opowieść o Duchu Świętym” - to zbiór tekstów konferencji i seminarium prowadzonych przez dominikanina, ojca Joachima Badeniego. Wszystkie poświęcone były Duchowi Świętemu i jego działaniu w życiu człowieka i wspólnoty.
Bardzo dobra pozycja, pozwalająca na chwilę zastanowienia nad tym ile łaski do siebie dopuszczamy. Zaduma nad miłością, małżeństwem i każdym innym aspektem życia w którym powinien przecież towarzyszyć nam Duch Święty… Tylko musimy go dopuścić.

Ku pokrzepieniu serc i dusz :)

Mam mieszane uczucia w sprawie tej książki. Wiele sformułowań i porównań do mnie trafiało i ukazywało ciekawą rzeczywistość duchową. Były jednak i takie fragmenty, w których postrzegałem diagnozy ojca Badeniego za zdecydowanie zbyt uproszczone, nieraz wręcz infantylne. Mimo wszystko uważam, że warto się zapoznać z tą krótką lekturą.

"Moc z wysoka" to zbiór tekstów autorstwa o. Joachima Badeniego, dominikanina, o Duchu Świętym. Książka pełna wspomnień, rad, wskazówek i opowiadań o Mocy Bożej, która człowieka prowadzi.
"[...] Pojechałem na dni skupienia z młodzieżą w Głuchołazach. Niesamowite rzeczy się tam działy. Huragan Bożego działania."
Bardzo wartościowa pozycja! Serdecznie polecam.
Dziękuję wydawnictwu Esprit za udostępnienie pozycji.

Bardzo wartościowa pozycja! Serdecznie polecam.
Dziękuję...

"Duch Święty sprawia,
że maleńkie ziarenko dobrze zasiane w sercu człowieka
staje się potężnym drzewem..."

Książka jest zapisem konferencji wygłoszonych przez o. Joachima w znacznej mierze dla uczestników seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Sięgając po nią oczekiwałam bardziej usystematyzowanej wiedzy odnośnie owoców Ducha Świętego, tymczasem było w niej dużo luźnych myśli o tym jak człowiek może przezywać Jego obecność w swoim życiu. Treści też wartościowe.

"Duch Święty sprawia,
że maleńkie ziarenko dobrze zasiane w sercu człowieka
staje się potężnym drzewem..."

• 52 książki w rok- 2019
  • X-2019