Prosta modlitwa

religia modlitwa rozmowa
religia
978-83-7595-204-9
religia modlitwa rozmowa

"Prosta modlitwa". Polecam ją wszystkim, którzy mają problemy z nawiązywaniem modlitewnej relacji z Panem Bogiem. Ale i tym, którzy czują, że ich wiara słabnie. To również idealna lektura dla poszukujących Boga. W ciekawy i przystępny sposób Ojciec Badeni ukazuje nam, że modlitwa nie musi być skomplikowana a przede wszystkim nudna.
Świetna lektura.

Krótka książeczka o radach dotyczących modlitwy. Dominikanin ojciec Joachim Badeni zachęca do modlitwy własnej, swoimi słowami. Nie znaczy to, że nie powinniśmy modlić się wg formułek. One też są ważne, ale zwracając się do Boga Ojca prosto z serca swoimi słowami budujemy więź z Nim. Ojciec Badeni zaleca też ciszę, a nie tylko mówienie, oraz odrzucenie egoizmu i skupienia...

Jakoś ta pozycja autorstwa Badeniego odpowiada mi bardziej niż np. Boskie oko - pewnie dlatego, że kładzie w niej nacisk na prostotę i pewnego rodzaju pokorę. Waaarta polecenia :) szczególnie jako skuteczna odtrutka po zbyt wysublimowanych dywagacjach duchowych. Przecież, koniec końców, wszystko jest proste - choć nie do końca poznane :)

Ksiądz Joachim Badeni, postać o naprawdę ciekawym życiorysie, w przystępny sposób wprowadza czytelnika w tematykę modlitwy. Omawia różne rodzaje modlitwy: osobistą, formalną, wspólnotową, małżeńską, Słowem Bożym. Jego wykład czyta się naprawde dobrze. Polecam.

Świetna! Pięknie mówi o modlitwie :)

Kolejna bardzo dobra książka ojca Joachima, pokazująca, że modlitwa nie musi być trudna, skomplikowana, męcząca, a może być spontanicznym dialogiem z żywym Bogiem. :)

Dyskusje

• Religijne
  • 2019
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • Religia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Prosta modlitwa