Carnosaur

Carnosaur
naukowiec, eksperymenty, potwór
horror
Philip

Profesor Perward, właściciel nietypowego zoo, prezentujacego skamieniałe pozostałości zwierząt sprzed wieków, zastanawia się nad możliwością otrzymania autentycznego materiału komórkowego dinozaura.

Czy jest to możliwe? Jaki będzie finał jego pracy?

[Phantom Press, 1991]

Po raz pierwszy przeczytałam horror tego autora w którym na dodatek występowały dinozaury, powołane do życia przez szalonego założyciela ogrodu zoologicznego i się nie zawiodłam...przerażające opisy potworów i zbrodni przez nich dokonanych, to coś co działa pobudzająco na wyobraźnię więc serdecznie polecam. Dla kogoś, kto chce przeżyć dreszczyk emocji rodem z parku jurajskiego, ta książka będzie dla niego jak znalazł.

Mamerkus | 2015-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

"Park kredowy". Tak powinien brzmieć tytuł tej powieści, bo zwyczajnie chodzi tu o stworzenie szeregu dinozaurów z tego okresu geologicznego. Harry Adam Knight nie trafił z tytułem, a także z położeniem akcji. Innymi słowy uprzedził Michaela Crichtona ale to Crichton wpadł na lepszy pomysł wykorzystania potencjału dinozaurów i stworzył swój "Park jurajski". Być może właśnie te elementy oraz nieco zbyt szybko zakończona akcja spowodowały, że "Carnosaur" tkwi aktualnie na półce z tanimi horrorami gore, a nie z thrillerami.

Bo tak poza tym, to jest dobra rzecz. "Carnosaur" Harry'ego Adama Knighta to klasyczny przykład niezłej powieści, która została niesprawiedliwie potraktowana i zapomniana. Przygotowany byłem na kichę w stylu Guya Smitha, a tu proszę, spotkała mnie miła niespodzianka. Konkretna, trzymająca się kupy fabuła bez żadnego lania wody, mięsista historia, wiarygodne i nie przegadane uzasadnienie pojawienia się dinozaurów, fajna, choć nieco zbyt krótka akcyjka. Jest kilka...

ZadokAllen | 2013-12-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie jest to najlepsza książka Knighta, ale mimo to czyta się całkiem nieźle. Powieść traktuje o szalonym bogaczu który znalazł sposób na klonowanie dinozaurów, dodatkowo w jego planach jest osiedlenie nimi całej Ziemi. Co jest pomysłem nieco kuriozalnym ale co tam :smile: Solidna książka klasy B , ze swojej strony mogę polecić.

robaczeeek | 2016-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Dość dobry horror - trzymający w napięciu z dużą ilością rozlewu krwi i nie tylko. Co niektóre opisy drastyczne - jednak do większej oceny czegoś mi tu brakowało.
Do jednokrotnego przeczytania się nadaje. Myślę że osoby lubiące tego typu literaturę nie powinny się rozczarować.

mszh | 2015-04-09
Na półkach: Horror, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 1995 rok

więcej horroru na: http://mszh31.wix.com/mszh

Warchester to spokojne, prowincjonalne miasteczko, którym nagle wstrząsa fala zgonów związanych bezpośrednio lub pośrednio z atakami dzikiego zwierzęcia. Z początkowych ustaleń wynika, że za atakami tymi stoi dziki tygrys, który uciekł z prywatnego zoo należącego do lokalnego ekscentryka – Sir Penwarda. Kiedy jednak z zeznań kilkuletniego chłopca wyniknie, że z jego rodziną rozprawił się … dinozaur, para miejscowych dziennikarzy (niegdyś stanowiąca również parę w życiu prywatnym) David Pascal oraz Jenny Stamper postanowi powęszyć wokół tajemniczego zoo sir Penwarda. Szybko okaże się, że wszystko co najgorsze dopiero przed Warchester…
John Brosnan, tworzący pod pseudonimem Harry Adam Knight, wie o co w tej zabawie chodzi! Akcja toczy się wartko, bez zbędnych ceregieli, jest ciekawie, jest krwawo i co najważniejsze jest dość oryginalnie i wcale niebanalnie. Dość ciekawie – jak na tak krótkie w sumie dzieło – sportretowani...

Oskar | 2016-06-03

"Carnosaur" H. A. Knight'a wyszperałem kilka tygodni temu z domowej biblioteczki. Od razu zauważyć się dało, że był to horror z dużą ilością fantastyki i sił nadprzyrodzonych, więc podszedłem do tej książki z dystansem. Krótko mówiąc horror tylko dobry, albo aż dobry. Wahałem się, co do mojej opinii na temat tej książki, ale uważam, że jest to książka na jeden wieczór (przy dobrym tempie). Język prosty, zrozumiały. Historia: dużo fantastyki- dinozaury powracają do życia, stają się wściekłymi stworami, potworami i zabijają ludzi. Typowa fantastyka. Duży plus w tym przypadku za opisy, które moim zdaniem, były szczegółowo zawarte w książce.

Fasoletti | 2013-08-25
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Horror, nie horror, książka w każdym razie ciekawa. Jest dużo krwawych scen, autor nie przynudza ani nie rozwleka fabuły niepotrzebnie, więc nie nudziłem się przy lekturze ani razu. Ja ze swojej strony polecam. Nie jest to dzieło wybitne, ale miło spędziłem przy nim czas.

Grisznak | 2014-12-18

Czyli co było, zanim powstał "Park Jurajski". Sporo gore, ale nic poza tym, fabuła i postacie nie należą do mocnych stron tej książki.

Daniel | 2015-02-27
Przeczytana: 2014 rok

Taka sobie opowieść, gdzie nie dużo się dzieje, mimo to pomysł jest typowy do Horrorów klasy B.

Radek | 2013-05-04
Przeczytana: 02 maja 2013

Horror w tytule, okazał się nie być horrorem. Niemniej jednak jako thriller może być.