Tunel

Wydawnictwo: Phantom Press
Worm
horror
Spooky

W szpitalu w Middlesex pojawia się skrajnie wychudzona dziewczyna, skarżąca się na ból brzucha. Z uwagi na poważny stan zostaje natychmiast operowana. W trakcie operacji dziewczyna umiera, a z jej brzucha zostaje wyjęty olbrzymich rozmiarów pasożyt. Niedługo po tym do Middlesex przyjeżdża Olivia Finch, chcąc dokładnie poznać okoliczności i przyczynę zgonu nie skarżącej się dotychczas na problemy ze zdrowiem siostry. W tym celu wynajmuje Edwarda Causeya - prywatnego detektywa, który czasy świetności ma już za sobą, ale cierpiąc na uporczywy brak gotówki podejmuje się przeprowadzić śledztwo. Tymczasem w mieście umierają kolejne osoby, a w tunelach pojawia się olbrzymich rozmiarów pasożyt, pożerający pracujących tam robotników...

źródło opisu: okładka

LittleSiteOfHorror | 2019-03-03
Na półkach: Przeczytane, Horror

Krótka i straszna.

Maciek | 2018-09-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 27 września 2018

Książka mocno pulpowa.Mimo wielkiego napisu "horror" straszącego z okładki powieść okazuje się połączeniem kilku gatunków z nastawieniem na kryminał,nie horror.

Galfryd | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Naprawdę - autorzy kryjący się pod pseudonimem "Harry Adam Knight" potrafią nieźle pisać !

W jednej z londyńskich klinik pojawia się śmiertelnie wychudzona pacjentka z silnym bólem brzucha. Podczas operacji z jej wnętrzności - w scenie godnej pierwszego Aliena - wydobywa się monstrualnie wyrośnięty robak ludzki.

Siostra zmarłej wynajmuje prywatnego detektywa, nie jest bowiem przekonana co do właściwości diagnozy siostry. Ten rozpoczyna śledztwo, wkrótce jednak zostaje, przez nieznanych sprawców brutalnie zrzucony ze schodów i ląduje w szpitalu.

Tymczasem w Anglii mają miejsce kolejne makabryczne wypadki, w których z martwych zwłok wydostają się absurdalnie przerośnięte ludzkie robaki. Jakiś gigantyczny potwór grasuje w londyńskich kanałach ściekowych.

Unieruchomiony w szpitalu detektyw uważa, że wszystkie niewyjaśnione przypadki wiążą się z kliniką, w której leczyła się pierwsza ofiara, którą z kolei tajemnicze związki łączą z miejscowym królem sutenerów.

Sytuacja gęstnieje...

underluk | 2017-02-01

Książka nie jest długa, a czyta się ją w miarę płynnie i szybko. Jako czytadło na zabicie nudy “Tunel” powinien się sprawdzić. Nie jest to wymagająca lektura i nie angażuje jakoś specjalnie, więc jak nie ma nic lepszego pod ręką, to nie ma co gardzić. Lepsze to niż nic.

Więcej na: http://bramygrozy.pl/literatura/192/tunel.html

FanAtyk84 | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Niczego szczególnego się nie spodziewałem i też nic specjalnego nie dostałem. "Tunel" okazał się być powieścią detektywistyczną z elementami horroru, w dodatku niezbyt udaną. Odniosłem wrażenie jakby autor się spieszył przy pisaniu, wręcz pędził na łeb na szyję, nie racząc nas zbyt długimi opisami tego co się dzieje. Wszystko opowiedziane jest po łebkach, byle akcja posuwała się naprzód. Niestety tak samo po łebkach nakreślone są postacie, schematyczne i szablonowe, niczym z kiepskiego filmu sensacyjnego. Z resztą cała ta książka zdaje się być kiepskim kryminałem, puszczanym w podrzędnej kablówce po 22.00, przeniesioną na papier. No ale nie ma co się spodziewać fajerwerków, poczytać w autobusie zawsze można, lepsze to niż gapienie się w okno.

kondzix666 | 2016-05-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horrory

Polecam każdemu fanowi krwawych horrorów i ludziom interesujących się ludzkimi pasożytami.

Magnis | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Kryminał z elementami makabrycznego horroru. Niestety powieść jest co najwyżej przeciętna, bo nawet tych kilka krwawych scen jej nie ratuje. Jest to prosty i niczym nie zaskakujący kryminał, który z horrorem ma mało wspólnego choć pomysł był ciekawy. Z drugiej strony tłumaczenie tej małej powieści jest co najwyżej średnie jakby ktoś na kolanie przekładał co wpływa na odbiór. Książkę można przeczytać pomiędzy czymś bardziej ciekawym na odpoczynek żeby zobaczyć co autor wymyślił, ale trzeba się nastawić na co najwyżej na czytadło nie wysokich lotów.

motylek | 2015-06-21

zaskakujące zakończenie spodobalo mi sie

Gerard Waldowski | 2015-03-27
Przeczytana: 21 sierpnia 1993

930821 papier G10

BroVar | 2014-10-05
Przeczytana: 04 października 2014

Lekka, wciągająca, interesujące wykorzystanie "terminów medycznych", główny bohater z początku może irytować ale z każdą stroną już tylko zyskuje, zakończenie pozwalające na własne dopowiedzenie końca (plan szalonego gangstera powiódł się w ostateczności czy tez nie tego się z książki nie dowiemy ).