Tunel

Wydawnictwo: Phantom Press
Worm
horror
Spooky

W szpitalu w Middlesex pojawia się skrajnie wychudzona dziewczyna, skarżąca się na ból brzucha. Z uwagi na poważny stan zostaje natychmiast operowana. W trakcie operacji dziewczyna umiera, a z jej brzucha zostaje wyjęty olbrzymich rozmiarów pasożyt. Niedługo po tym do Middlesex przyjeżdża Olivia Finch, chcąc dokładnie poznać okoliczności i przyczynę zgonu nie skarżącej się dotychczas na problemy ze zdrowiem siostry. W tym celu wynajmuje Edwarda Causeya - prywatnego detektywa, który czasy świetności ma już za sobą, ale cierpiąc na uporczywy brak gotówki podejmuje się przeprowadzić śledztwo. Tymczasem w mieście umierają kolejne osoby, a w tunelach pojawia się olbrzymich rozmiarów pasożyt, pożerający pracujących tam robotników...

Magnis | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Kryminał z elementami makabrycznego horroru. Niestety powieść jest co najwyżej przeciętna, bo nawet tych kilka krwawych scen jej nie ratuje. Jest to prosty i niczym nie zaskakujący kryminał, który z horrorem ma mało wspólnego choć pomysł był ciekawy. Z drugiej strony tłumaczenie tej małej powieści jest co najwyżej średnie jakby ktoś na kolanie przekładał co wpływa na odbiór. Książkę można przeczytać pomiędzy czymś bardziej ciekawym na odpoczynek żeby zobaczyć co autor wymyślił, ale trzeba się nastawić na co najwyżej na czytadło nie wysokich lotów.

Galfryd | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Naprawdę - autorzy kryjący się pod pseudonimem "Harry Adam Knight" potrafią nieźle pisać !

W jednej z londyńskich klinik pojawia się śmiertelnie wychudzona pacjentka z silnym bólem brzucha. Podczas operacji z jej wnętrzności - w scenie godnej pierwszego Aliena - wydobywa się monstrualnie wyrośnięty robak ludzki.

Siostra zmarłej wynajmuje prywatnego detektywa, nie jest bowiem przekonana co do właściwości diagnozy siostry. Ten rozpoczyna śledztwo, wkrótce jednak zostaje, przez nieznanych sprawców brutalnie zrzucony ze schodów i ląduje w szpitalu.

Tymczasem w Anglii mają miejsce kolejne makabryczne wypadki, w których z martwych zwłok wydostają się absurdalnie przerośnięte ludzkie robaki. Jakiś gigantyczny potwór grasuje w londyńskich kanałach ściekowych.

Unieruchomiony w szpitalu detektyw uważa, że wszystkie niewyjaśnione przypadki wiążą się z kliniką, w której leczyła się pierwsza ofiara, którą z kolei tajemnicze związki łączą z miejscowym królem sutenerów.

Sytuacja gęstnieje...

ZadokAllen | 2013-12-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wadą książki jest to, że za mało w niej horroru, autor skupił się bardziej na wątku kryminalnym. Sceny grozy także się pojawiają ale są jakoś tak pobieżnie opisane, nie wyczuwa się napięcia. Gdyby autor poświęcił makabrze trochę więcej uwagi powieść na pewno by na tym zyskała.
Ciekawy jest pomysł, bo do tej pory nie spotkałem się z książką grozy o przerośniętych tasiemcach. Rozbawiła mnie nieco intryga uknuta przez głównego szwarccharaktera - terrorystę, zmutowane pasożyty jako broń biologiczna, tego jeszcze nie było.

underluk | 2017-02-01

Książka nie jest długa, a czyta się ją w miarę płynnie i szybko. Jako czytadło na zabicie nudy “Tunel” powinien się sprawdzić. Nie jest to wymagająca lektura i nie angażuje jakoś specjalnie, więc jak nie ma nic lepszego pod ręką, to nie ma co gardzić. Lepsze to niż nic.

Więcej na: http://bramygrozy.pl/literatura/192/tunel.html

ziomal666 | 2016-05-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horrory

Polecam każdemu fanowi krwawych horrorów i ludziom interesujących się ludzkimi pasożytami.

FanAtyk84 | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Niczego szczególnego się nie spodziewałem i też nic specjalnego nie dostałem. "Tunel" okazał się być powieścią detektywistyczną z elementami horroru, w dodatku niezbyt udaną. Odniosłem wrażenie jakby autor się spieszył przy pisaniu, wręcz pędził na łeb na szyję, nie racząc nas zbyt długimi opisami tego co się dzieje. Wszystko opowiedziane jest po łebkach, byle akcja posuwała się naprzód. Niestety tak samo po łebkach nakreślone są postacie, schematyczne i szablonowe, niczym z kiepskiego filmu sensacyjnego. Z resztą cała ta książka zdaje się być kiepskim kryminałem, puszczanym w podrzędnej kablówce po 22.00, przeniesioną na papier. No ale nie ma co się spodziewać fajerwerków, poczytać w autobusie zawsze można, lepsze to niż gapienie się w okno.

IGA | 2012-06-27

Książkę tę dobrze się czyta i co najważniejsze potrafi ona wciągnąć czytelnika. Miejscami szokuje i trzyma w napięciu do samego końca. portrety bohaterów są udane.

Eliza | 2013-12-20

Czytałam milion lat temu, jako nastolatka ;) Bardzo mi się wtedy podobało.

BroVar | 2014-10-05
Przeczytana: 04 października 2014

Lekka, wciągająca, interesujące wykorzystanie "terminów medycznych", główny bohater z początku może irytować ale z każdą stroną już tylko zyskuje, zakończenie pozwalające na własne dopowiedzenie końca (plan szalonego gangstera powiódł się w ostateczności czy tez nie tego się z książki nie dowiemy ).

motylek | 2015-06-21

zaskakujące zakończenie spodobalo mi sie