Dzieci Jedi

Wydawnictwo: Amber
Children of the Jedi
star wars
Drzewko

Luke dowiaduje się o dzieciach dawnych rycerzy Jedi ukrytych gdzieś w galaktyce przed siepaczami Imperatora. Księżniczka Leia, Han Solo i Chewbacca wyruszają na poszukiwania i odkrywają, że miejscem pobytu dzieci jest planeta Belsavis, która ma zostać zniszczona przez zautomatyzowany pancernik Imperium.

Czerwo | 2013-08-24
Na półkach: Z_2013 (22), Przeczytane, Tob, S-F
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Książkę przeczytałem tylko dlatego, że lata temu ją zakupiłem (nie miałem wtedy neta, więc nie znałem jej ocen - w przeciwnym wypadku nawet bym jej nie nabył). Po lekturze okazało się, że jednak książka da się czytać :). Nie jest to może arcydzieło, ale oceniłbym ją w granicach 5-6. Nie kipi akcją, jak inne pozycje ze świata Star Wars, ale też nie wieje z jej kart nudą. Ogólnie, gdyby była o kilkadziesiąt stron krótsza, przez pozbawienie niektórych, nic nie wnoszących, wątków (np. wątek Nichosa), nie odbiegałaby poziomem od innych książek SW. Może w niej denerwować kilka rzeczy, jak np., że Jedi mogli mieć rodziny i dzieci (po co więc Anakin z Amidalą ukrywali się ze swoim uczuciem?), Leia potrafiła świetnie władać Mocą, a Luke biegał ze złamaną nogą przez kilka dni po pokładach statku i z tego bólu chyba zakochał się w dziewczynie z komputera :). Wynikałoby więc, że to raczej pozycja dla fanów SW, ponieważ inni mogą nie odróżnić podstawowych prawd tego świata, od wprowadzonej...

wombat80 | 2013-01-15
Na półkach: Fantasy i s-f, Przeczytane
Przeczytana: 24 października 2002

Dobra, ale daleko jej nawet do trylogii Kevina J. Andersona. Pisana przez kobietę więc jak mogliśmy z góry założyć będzie to odcinek bardziej nasycony romantyzmem niż inne części sagi. Nie jest to minus, to coś czego być może brakowało, zakochany Luke Skywalker.

Dzieci Jedi czyta się nawet przyjemnie.

TakieTam | 2016-11-03
erso | 2016-08-24