Zasadzka na Korelii

Wydawnictwo: Amber
Ambrush at Corellia
star wars
Drzewko

Leia Organa Solo wraz z mężem i dziećmi leci na Korelię, by spędzić tam wakacje, a potem wziąć udział w konferencji poświęconej problemom rozwoju handlu. Nie wie, że pięć zamieszkanym światom systemu grozi wojna domowa. Władzę na planecie przejmuje fanatyczny przywódca rebeliantów, ktory stawia Leii niemożliwe do spełnienia ultimatum...

źródło opisu: czwarta strona okładki

Radosna | 2016-08-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Tą recenzję przychodzi mi pisać z wielkim bólem, ponieważ do tej pory, żądna książka wydana w Polsce spod znaku Star Wars tak mnie nie rozczarowała jak ,,Zasadzka na Korelii.'' Jeszcze tak na szybko wytłumaczę. Wydawnictwo Amber nie dzieliło książek na trylogie jak to było w Stanach tylko wydawało je ciągiem jako ,,Star Wars: Gwiezdne Wojny,'' a przechodząc już do książki.

Spokojnie, to jeszcze nie jest najgorsza książka, którą czytałam ze świata Star Wars. Najgorszą była trylogia Lando, do której obiecałam sobie wrócić. To podchodzi pod masochizm.
Tym razem możemy obserwować wakacje rodziny Solo, działania działa Wywiadu Nowej Republiki oraz Ligi Ludzkiej. Nie zapominając o Luke 'u i Lando załatwiających sprawy tego drugiego.

Cóż mogę o powiedzieć o fabule? Napiszę tak. Tylu najróżniejszych wątków nie widział jeszcze w tak krótkiej książce, ale tłumaczę to sobie tak, że dopiero pierwsza część trylogii i na wszystkie pytania w końcu padnie odpowiedź.

Miło ponownie...

Janush Jarosh | 2015-02-03
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 03 lutego 2015

Trylogia Korelianska czesc 1 (z 3) - Zasadzka na Korelii. Pojawia sie okazja nawiazania stosunkow z Korelia, w zwiazku z tym rodzina Solo zamierza wyruszyc na te planete. Do Hana Solo zwraca sie Wywiad Nowej Republiki, by zagral role niewprawnego agenta, by odwrocic uwage od prawdziwych agentow na Korelii. Po wczesniejszych sluch zaginal, nie wiadomo co sie z nimi stalo. Lando postanawia sie hajtnac bogato, zeby miec odpowiednio glebokie kieszenie na inwestycje, zacheca Luke'a by mu pomogl. Mara Jade przebywajac na obrzezach Korelli dostaje imperialna wiadomosc przeznaczona wlasnie do niej. Poznajemy tez losy agentki WNR Kalendy, ktora wyrusza z samotna misja na Korelie...
Ksiazka zawiera dluuuugie opisy i przemyslenia bohaterow przez co akcja nie pedzi do przodu. Bohaterowie glowkuja w trybie przypuszczajacym: a gdybym zrobil tak, a moze zrobilbym tak, a jesli nie tak to moze tak... Jest to strasznie meczace i po kilkunastu stronach zdajemy sobie sprawe ze wydarzenia z tych...

Eufrozyna | 2013-09-07

Jakże "interesujący" opis lądowania statku, zajmujący około 20 stron, tak mnie wciągnął, że czytałem tą książkę grubo ponad 3 miesiące :P

Darth_Bobi | 2018-02-18
| 2017-09-24