Przed burzą

Wydawnictwo: Amber
Before the Storm
star wars
Drzewko

Bezwzględni Yevethowie podbijają planety Gromady Koornacht, zamieszkiwane przez inne rasy. Następnym celem ich ataku jest Nowa Republika. Leia Organa nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, dopóki nie odkryje, że wróg dysponuje okrętami zaginionej po bitwie o Endor imperialnej floty...

Janush Jarosh | 2014-06-06
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Czesc pierwsza trylogii Kryzys Czarnej Floty. Luke staje sie ekscentryczny i opuszcza Akademię na Yavinie, Wookie wraca na Kashyyk, Lando wraz z robotami i Lobotem szuka zagubionego statku z zaawansowana technologia, Leia prowadzi negocjacje z rasa Yevethow, ktora knuje spisek przeciw Nowej Republice za pomoca przejetej przed 10 laty Czarnej Floty. Pojawia sie watek matki Skywalkerow (tutaj Nashira), ktory nie pokrywa sie z "nowa linia" epizodow I-III (Amidala), ale nie ma sie co dziwic skoro ksiazka powstala w 1995 roku. Troche infantylne i nie pasujace moim zdaniem wstawki z problemami wychowawczymi trojki mlodych dzieci. Ale mimo to ksiazka napisana lekkim tonem, czyta sie szybko i przyjemnie.

Hubert | 2015-03-27
Na półkach: Gwiezdne Wojny, Przeczytane

Tragedii nie ma, ale szału też nie.

Lukasz Sadowski | 2017-03-08
Przeczytana: 2014 rok