Brazylia

Brazil
83-7079-805-5
powieść amerykańska
lajt

Akcja powieści toczy się w stylizowanej Brazylii, gdzie prawie wszystko jest możliwe, gdy jest się młodym i zakochanym. Tristao Raposo, dziewiętnastoletni czarnoskóry chłopak ze slumsów w Rio, oraz Isabel Leme, osiemnastoletnia dziewczyna z klasy uprzywilejowanej, spotykają się na plaży Copacabana i tu rozpoczyna się historia ich burzliwej miłości i niekonwencjonalnego małżeństwa. Wyklęci...

Tristao Raposo, dziewiętnastoletni czarnoskóry chłopak ze slumsów w Rio, oraz Isabel Leme, osiemnastoletnia dziewczyna z klasy uprzywilejowanej, spotykają się na plaży Copacabana i tu rozpoczyna się historia ich burzliwej miłości i niekonwencjonalnego małżeństwa. Wyklęci przez matkę chłopaka, ścigani przez płatnych morderców, których nasyła ojciec dziewczyny, zmuszeni są uciekać jak najdalej od cywilizacji.

Mimo że nie dochowują sobie wierności, ich związek utrzymuje się przez dwadzieścia dwa lata - akcja powieści trwa od połowy lat 60. naszego wieku do późnych lat 80.

"Brazylia" to powieść o sile namiętności, nieposkromionych emocji i niewinności w tym rozdartym społecznie i politycznie kraju.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl

desaparecido | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Ta powieść jest jak zły sen, który tak obiecująco się rozpoczął... Wymęczona, nierówna, nieprawdziwa i naiwna. Z dialogami jak z brazylijskiej telenoweli i papierowymi bohaterami...

Carioca | 2013-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

To jest naprawdę zła książka. Jako miłośniczka wszystkiego, co brazylijskie nie mogłam jej nie przeczytać. Jakże się jednak zawiodłam... Zachęciły mnie ciekawe opisy i obiecujący początek ale nie było tak pięknie jak miało być.
Jako opis, przewodnik po Brazylii jest nieźle ale losy dwójki głównych bohaterów, Isabel i Tristao są beznadziejne. Tempo wydarzeń jest zastraszające a przy tym są one zupełnie nierealne. Miarka przebiera się po odwiedzinach Isabel u szamana...
Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo męczyłam się czytając książkę, w dodatku niezbyt obszerną. Nie polecam.

lajt | 2010-07-10

Robi się gorąco podczas czytania i to nie tylko ze względu na klimat kraju. Książka świetnie wprowadza w nastrój wakacji, ewentualnie rozgrzewa podczas zimowych chłodów.
Historia, to typowy mezalians, ale nasycony ekspresyjnością obrazów, tempem akcji, temperaturą uczuć, która przelewa się na czytelnika niczym żar brazylijskiego słońca.

emwilga | 2014-01-30
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Brazylia pokazana w kontekście skrajności, pozornym wątkiem głównym jest, zdawałoby się, nierealna miłość, pomiędzy bogatą dziewczyną i biednym chłopakiem. Opowieść napisana jest w sposób, który pozwala zżyć się z bohaterami, a to gwarantuje całą skalę mocnych doznań.

Świetna książka, jedna z lepszych jakie czytałam.

Michal | 2016-12-03
Sandri | 2015-12-28