Płonące lazarety : powieść powstańcza

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
9788320531107
historyczna
Joanna

Z autorskiego wstępu: "Zapytacie zapewne, czy fakty zawarte w tej powieści są prawdziwe. Tak jest! I ludzie prawdziwi. Znałem ich. Jeszcze dziś przypominam sobie odgłosy komend. To oni bronili barykad Woli, Starego Miasta, Powiśla i innych dzielnic Warszawy. Towarzyszyły im sanitariuszki opatrując rannych. Młodziutkie dziewczęta w harcerskich mundurkach wycofywały się z nimi. Opuszczały...

Z autorskiego wstępu:
"Zapytacie zapewne, czy fakty zawarte w tej powieści są prawdziwe. Tak jest! I ludzie prawdziwi. Znałem ich. Jeszcze dziś przypominam sobie odgłosy komend. To oni bronili barykad Woli, Starego Miasta, Powiśla i innych dzielnic Warszawy. Towarzyszyły im sanitariuszki opatrując rannych. Młodziutkie dziewczęta w harcerskich mundurkach wycofywały się z nimi. Opuszczały płonące lazarety. Czasem mi się śnią. (...) Mój Boże! Tyle minęło lat, a oni wciąż żyją ze mną, kochają się jak w czasie tamtych dni... Będzie bowiem w tej książce trochę z historii miłości dwojga młodych medyków. Ale to już odnajdziecie sami".

Kasia | 2016-08-31
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

W bardzo ciekawy sposób pokazuje jak polscy powstańcy byli traktowani przez Niemców. Przyjemnie się czyta. Trochę w stylu Kolumbów. Spójna i interesująca narracja, jednak całość trochę monotematyczna.

Sandra | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016