Blisko, coraz bliżej tom 2

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-00369-0
kamk

Oddajemy czytelnikom zbeletryzowany scenariusz filmowy losów śląskiego rodu Pasternaków na tle wydarzeń historycznych od klęski powstania styczniowego 1863 r. do III powstania śląskiego w 1922 r. Akcja opowieści toczy się w tzw. Trójkącie trzech cesarzy, gdzie stykały się granice trzech zaborców. Życie na pograniczu wywiera du duży wpływ na kształtowanie się losów rodziny, której w momencie rozpoczęcia opowieści przewodzi człowiek światły choć prosty, gorący patriota polski, silna indywidualność.

Nitager | 2017-06-23

PASTERNIKÓW, nie Pasternaków! Każdy, kto oglądał ten serial, doskonale o tym wie.
Mogę tu tylko powtórzyć to samo, co napisałem przy pierwszym tomie, a że nie lubię się powtarzać, z konieczności opinia będzie krótka. Kto nie oglądał serialu, nie zachwyci się tą książką. Zbyt uboga i zbyt lakoniczna, aby sama wytworzyła przed oczami czytelnika obrazy opisywanych scen. One powstają, ale dzięki temu, że pamięta się serial.
No i w tym tomie da się już poznać, w jakich czasach powstały i serial, i książka - sympatia do ruchów robotniczych aż bije z każdej strony.

MariaMR | 2013-01-03

Pamiętam, rodzice kupili mi książki z serii "Blisko, coraz bliżej" gdy byłam nastolatką. Było to w parku w Chorzowie, poznałam nawet autora Albina Siekierskiego i dostałam od niego autograf, niestety książki gdzieś mi przepadły. Pamiętam jednak fabułę i pamiętam serial nakręcony na podstawie tych książek. Znakomita opowieść, która rozciąga się na lata 1863 - 1922, o rodzinie Pasterników żyjących na Śląsku. W serialu znakomita plejada polskich aktorów. Godne polecenia :)

Elwira | 2017-03-13
Przeczytana: 13 marca 2017