Mroczna wiedza: sekrety wojowników ninja. Podręcznik manipulacji umysłami.

Tłumaczenie: Julia Szajkowska
Wydawnictwo: Helion
Black Science: Ancient and Modern Techniques of Ninja Mind Manipulation
978-83-246-1514-8
Daniel

Wojownicy Ninja to legendarni mistrzowie w sztuce kamuflażu. Potrafili znikać i pojawiać się, bezkarnie zwodząc swego przeciwnika. Opanowali umiejętność przyrządzania leczniczych oraz zabójczych farmaceutyków. Nieobce były im również magia i okultyzm oraz zaawansowane sztuki walki. Potrafili kontrolować umysły swoich wrogów, wykorzystując ich wewnętrzne słabości. Wiedza, którą praktykowali przez stulecia, nie zaginęła. Dziś jej tajniki zdradzają dwaj światowej sławy eksperci w dziedzinie sztuk walki. Już nigdy nikomu nie uda się okłamać Cię ani zwieść. Za to sam przejmiesz całkowitą kontrolę nad swym przeciwnikiem. Dowiesz się, jak zyskać czyjeś pełne zaufanie, jak hipnotyzować swoją ofiarę, jak zdobywać informacje, których inni nie chcą Ci zdradzić. Przekonasz się również, jak zawodowcy przeprowadzają pranie mózgu i manipulują pamięcią. Tylko pamiętaj - to bardzo niebezpieczna wiedza.

Daniel | 2011-07-22
Przeczytana: 09 lipca 2011

Fascynacja kulturą japońskich ninja, psychologią manipulacji i teoriami spiskowymi zrodziły to dzieło: podręcznik mrocznej wiedzy kontrolowania umysłów. Wydawca i autor zapewniają, że poznamy tajne techniki wpływu na innych ludzi oraz przeróżne intrygi psychologiczne. Kusząca propozycja, której warto przyjrzeć się bliżej.

Co funduje nam twórca? Na początku krótka historia i specyfika rekrutacyjna do niesamowitych oddziałów ninja. Długo jeszcze tak zostajemy w kulturze azjatyckiej zgłębiając nawet... przegląd chińskich znaków zodiaku. Aby rozpracować przeciwnika, trzeba zebrać informacje na jego temat, znaleźć klucz do jego słabości i tego, czym żywi się jego pycha - a następnie dać mu iluzoryczne poczucie spełnienia próżnych zachcianek. Oto cena za przychylność i podatność na nasze sugestie. Jakie to proste, prawda?

Ale to nie koniec zgłębiania mrocznej wiedzy. Poznajemy też informacje i przecieki o rządowych planach masowej manipulacji, schizofrenicznego wpływu mediów na nasze...

ChiHeng | 2016-04-19
Abaddon | 2014-03-02