rozwińzwiń

Czy ktoś tu jest normalny? Dwieście lat poszukiwania normalnych ludzi (i dlaczego tacy nie istnieją)

Okładka książki Czy ktoś tu jest normalny? Dwieście lat poszukiwania normalnych ludzi (i dlaczego tacy nie istnieją) Sarah Chaney
Okładka książki Czy ktoś tu jest normalny? Dwieście lat poszukiwania normalnych ludzi (i dlaczego tacy nie istnieją)
Sarah Chaney Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Am i normal?
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Poznańskie
Data wydania:
2024-02-28
Data 1. wyd. pol.:
2024-02-28
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367974691
Tłumacz:
Nika Sztorc
Tagi:
normalność seksualność ciało psychologia
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
208
37

Na półkach:

Zaczęło się bardzo obiecująco: wydawało się, że lektura będzie jak podróż przez to, co na przestrzeni dziejów uznawano za "normalne", że zostaną omówione słabe strony powszechnego przykładania do wszystkiego krzywej Gaussa... potem jest jednak dosyć chaotycznie, momentami wręcz zadawałam sobie pytanie co autorka chce przekazać, o czym dokładnie miała w jej zamyśle być ta książka? Sporo tu ciekawostek, nie przeczę, ale to za mało, by uznać tę lekturę za wystarczającą. Momentami interesujący groch z kapustą 😉

Zaczęło się bardzo obiecująco: wydawało się, że lektura będzie jak podróż przez to, co na przestrzeni dziejów uznawano za "normalne", że zostaną omówione słabe strony powszechnego przykładania do wszystkiego krzywej Gaussa... potem jest jednak dosyć chaotycznie, momentami wręcz zadawałam sobie pytanie co autorka chce przekazać, o czym dokładnie miała w jej zamyśle być ta...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach:

Autorką opisuje, skąd tak naprawdę wzięło się sformułowanie ,,normalności” oraz jak ona wpływa na nas nawet w XXI w.
Chaney zwraca uwagę na to, jak na przestrzeni czasu kształtowała się . Wspomina także o tym, jak ramy przeciętności wpływają na nas, gdy nawet o tym nie myślimy. Opowiada także o obsesji współczesnych ludzi na punkcie liczb i spisów, które kiedyś nie były tak istotne.
Sama książka oraz pomysł na temat jest dla mnie strzałem w dziesiątkę! Jako młoda osoba śmiem twierdzić, że warto zapoznać się z tematem mitycznej normalności, która wpływa na nas. Osobiście uwielbiam książki, w których muszę porozmyślać oraz samodzielnie uporać się z danym tematem. Jestem fanką tego typu lektur. W tej książce zdecydowanie tak było. Miło spędziłam czas także na przeglądaniu badań oraz wykresów z minionych epok, gdzie charakteryzowano normy ,,normalności”. Po lekturze książki uzmysłowiłam sobie, w jaki sposób marki odzieżowe wpływają na nas, oraz że niewpisywanie się w normy, wcale nie jest złe. Może jest wyjątkowe?
- IG: be.like.writinglovers

Autorką opisuje, skąd tak naprawdę wzięło się sformułowanie ,,normalności” oraz jak ona wpływa na nas nawet w XXI w.
Chaney zwraca uwagę na to, jak na przestrzeni czasu kształtowała się . Wspomina także o tym, jak ramy przeciętności wpływają na nas, gdy nawet o tym nie myślimy. Opowiada także o obsesji współczesnych ludzi na punkcie liczb i spisów, które kiedyś nie były...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1808
474

Na półkach:

Tytuł i początek o krzywej dzwonowej były ogromnie obiecujące. Ale Autorka nie udźwignęła tematu, nie potrafiąc utrzymać logiki wywodu, czasem popadając w autosprzeczności, a często - w długie opisy bez związku. Zaprzeczając dziedziczności Autorka przedkłada "poprawność polityczną" nad naukę. Ale nie przesadzajmy z krytyką: zachwytu nie ma, ale mimo wszystko można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy.

Tytuł i początek o krzywej dzwonowej były ogromnie obiecujące. Ale Autorka nie udźwignęła tematu, nie potrafiąc utrzymać logiki wywodu, czasem popadając w autosprzeczności, a często - w długie opisy bez związku. Zaprzeczając dziedziczności Autorka przedkłada "poprawność polityczną" nad naukę. Ale nie przesadzajmy z krytyką: zachwytu nie ma, ale mimo wszystko można się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
946
903

Na półkach: , , ,

Normalne sytuacje, ciało, dzieci, życie, zachowania? Istnieje coś takiego jak normalność?

Pewnie nie raz zadawaliście sobie takie pytanie? Ba, u mnie jest to dość częste zjawisko. Szczególnie złapałam się na tym od kiedy jestem mamą i wszelkie okoliczności wiążą się z pytaniem "czy to normalne?".

Kontrowersyjne pytanie, ponieważ dla kogoś zupełnie inne podejście do świata jest normalne, a dla nas może ujawniać się jako szokujące bądź niezrozumiałe. Jak to natomiast jest, że w świecie pełnym różnorodności zastanawiamy się coraz częściej czy to wszystko, aby na pewno jest normalne.

Kiedy określenie to zaczęło szufladkować ludzi?
Samo stwierdzenie oznaczało kiedyś wyznaczanie kątów w geometrii, jednak jak doszło do kategoryzowania ludzkości? Zachęcam Was gorąco do tej historycznej, osobliwej i filozoficznej w pewnych kwestiach książce!

Seria Zrozum wzbogaciła się o kolejny świetny i intrygujący tytuł. Gdzie oczywiste w rzeczywistości daje jeszcze więcej do myślenia, jednak czy normalność da się całkowicie zakwestionować? Przekonajcie się sami.

Normalne sytuacje, ciało, dzieci, życie, zachowania? Istnieje coś takiego jak normalność?

Pewnie nie raz zadawaliście sobie takie pytanie? Ba, u mnie jest to dość częste zjawisko. Szczególnie złapałam się na tym od kiedy jestem mamą i wszelkie okoliczności wiążą się z pytaniem "czy to normalne?".

Kontrowersyjne pytanie, ponieważ dla kogoś zupełnie inne podejście do świata...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    147
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    5
  • Do kupienia
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Chcę w prezencie
    3
  • 2 kategoria
    1
  • @na raz - e
    1
  • Popularnonaukowe
    1
  • Może kiedyś
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także