Dziewięć świątyń śmierci Ninja. Sekrety walki

Wydawnictwo: Bellona
ninja, sztuki walki
sport

Poznaj najskuteczniejsze, specyficzne sposoby walki ninja! Poznaj umiejętność hipnotyzowania wroga! Opanuj umysł przeciwnika! Ninja to słynni wojownicy dawnej Japonii, którzy rozwinęli specyficzne techniki walki. Celem walk jest nie tylko fizyczne pokonanie przeciwnika, ale też opanowanie jego umysłu. Ta na wpół mistyczna umiejętność (nazywana ninjitsu) zapewnia pokonanie przeciwnika w każdej sytuacji, w jej skład wchodzą m.in. wzmacnianie oddziaływania własnego umysłu, specjalne techniki wizualizacyjne, samokontrola oraz umiejętność hipnotyzowania wroga. Autor, znawca tych umiejętności, przedstawia wybrane, najskuteczniejsze sposoby walki ninja z użyciem rozmaitej broni oraz bez jej stosowania a także system uzyskania władzy mentalnej nad przeciwnikiem, podporządkowania go sobie.Walka jest sztuką.

Gilles | 2013-05-22
Przeczytana: 2011 rok

Dobra książka, z typu "przydatnych ciekawostek" nie jest to poradnik stricte o ninjitsu, ale przekazuje sporo ciekawych informacji.

buraukkaforesee | 2011-10-16

Oprócz ciągłego powtarzania, że atakującego trzeba zabić jak się ma tylko okazję książkę zaliczam do udanych. Jest to poradnik, a nie powieść i polecam ją jedynie dla tych, którzy ćwiczą walkę. Dla innych stałaby się bowiem kolejną przeczytaną i nie wiele znaczącą w życiu.

Vegeta07 | 2017-02-23
Nuciak | 2016-01-18