Żeglarz

Tłumaczenie: Maciej Pintara
Cykl: Kurt Austin (tom 7)
Wydawnictwo: Amber
Navigator
tajemnica, zagłada, skarb
przygodowa

Tajemnica sprzed tysięcy lat może oznaczać zagładę współczesnego świata.Tylko Kurt Austin potrafi zapobiec katastrofie...Rok 900 p.n.e. Fenicki okręt przybija do odległego lądu. załoga ukrywa w zamaskowanej grocie bezcenny ładunek.Rok 2003. z muzeum w Bagdadzie znika Żeglarz starożytny fenicki posąg. Ktoś nie cofnie się przed zbrodnią, by dostać rzeźbę w swoje ręce. Jaką tajemnicę kryje Żeglarza Kurt Austin, szef zespołu NUMA, musi rozwiązać zagadkę. Od antycznego wraku, zaszyfrowanego rękopisu Tomasza Jeffersona i zatopionej kopalni trop prowadzi do zaginionych skarbów króla Salomona i szalonego projektu, który pogrąży świat w globalnym konflikcie.

"Żeglarz" to kolejna dobra powieść Cusslera, pomimo powtarzających się schematów i idealnych bohaterów (co mnie zawsze najbardziej irytuje). Powieść czyta się łatwo i przyjemnie- bardzo fajna przygoda dla czytelnika w samotne wieczory.

Andrew Vysotsky | 2015-08-16
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Plażowanie nie jest moją ulubioną rozrywką. Zwykle, jeśli już muszę w czymś takim uczestniczyć, korzystam z kosza i oferowanego przezeń chłodnego cienia. Oczywiście uzupełnieniem takiego zestawu wakacyjnego musi być książka. Przypadkowo, czyli z braku laku, padło na Żeglarza Clive’a Cusslera w wersji z serii wydawniczej Bestsellery do kieszeni. Paperbookowa seria okazała się w tym razem całkiem solidnym produktem, nawet w porównaniu do niektórych wydań z ambicjami. Miękka, ale solidna okładka odporna na działanie czytelnika, brak wylatujących kartek, no i co najważniejsze – naprawdę znikoma ilość śladów chochlika drukarskiego.

więcej na klub-aa.blogspot.com, dokąd zapraszam również na rozmowy nie tylko o literaturze

wiejskifilozof | 2013-01-01

No i to jest książka przygodowa jak się patrzy .Niesamowita wprost przygoda , pościgi .Piękne kobiety , stare tajemnice . Czasem troszkę naiwna i zbyt domyślna , lecz czyta się super .

aleczka | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Standardowa powieść Cusslera- pełna nieprawdopodobnych wydarzeń, zbiegów okoliczności, bezkarnych, bogatych psychopatów, wspaniałych mężczyzn, pięknych kobiet...trup i przygoda przeplatają się gęsto :)) ale dla miłośników gatunku pozycja nie do pogardzenia!

DreK | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Jest to druga książka, którą przeczytałem tego autora.
Czyta się bardzo przyjemnie i lekko. Akcja toczy się szybko, nie ma czasu na "nudę" podczas czytania, jednak faktem jest że pewne sytuacje idzie dosłownie przewidzieć, domyślić się co się wydarzy dalej, co nie zmienia faktu, że z przyjemnością sięgnę po kolejne dzieło autora.
Książka lekka, w sam raz na odstresowanie się wieczorową porą.

Olek | 2011-10-03
Przeczytana: 01 października 2011

Co tutaj dużo powiedzieć.

Czyta się szybko, miło i przyjemnie. Bohaterowie jak zwykle tryskają energią, są piękne kobiety, duże łodzie, bogaci biznesmeni, ładna pogoda i całkiem dobra historia.

Clive Cussler przyzwyczaił już nas do swoich "schematycznych" powieści, lecz pomimo nawału, jakie pisarz wypuszcza rocznie spod swoje biura, naprawdę trzymają poziom.

Polecam, jako książka na rozluźnienie umysłu.

Paweł Lesiak | 2013-11-04
Przeczytana: 2011 rok

Kolejna dobra książka Cusslera, po którą sięgam z przyjemnością. Dobra książka przygodowa, z brawurową akcją, której początki sięgają daleko w historię. Czyta się lekko i przyjemnie.

Iza | 2012-08-08
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Książka idealna na długie wieczory. Czyta się szybko i całkiem przyjemnie. Mimo wszystko jednak po naprawdę zachęcającym początku miałam nadzieję na coś więcej.

szaman136 | 2013-06-03
Przeczytana: maj 2013

Dobrze się czyta choć niektóre fakty i sytuacje dość naciągane :)

Loa | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne
Przeczytana: styczeń 2012

Dobra dawka sensacji, lekkiej narracji i kawał dobrej książki.