Żeglarz

Okładka książki Żeglarz Clive Cussler, Paul Kemprecos
Okładka książki Żeglarz
Clive CusslerPaul Kemprecos Wydawnictwo: Amber Cykl: Kurt Austin (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Kurt Austin (tom 7)
Navigator
Amber
2008-05-15
2008-05-15
Maciej Pintara
tajemnica zagłada skarb

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Szpieg Clive Cussler, Justin Scott
Szpieg Clive Cussler, Just...
Okładka książki Ognisty lód Clive Cussler, Paul Kemprecos
Ognisty lód Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Sztorm Graham Brown, Clive Cussler
Sztorm Graham Brown, Clive...
Okładka książki Zaginione imperium Grant Blackwood, Clive Cussler
Zaginione impe... Grant Blackwood, Cl...

Dla mnie jedna ze słabszych książek autora , s trochę już przeczytałem. Jest wątek , jest akcja , znani i nowi bohaterowie , ale ... No właśnie czegoś brak , za mało dynamicznie , zbyt nudno , mało humoru. Może następnym razem będzie lepiej.

Z książkami Cusslera jest trochę tak, że przeczytać jedną to tak jakby przeczytać wszystkie (albo przynajmniej większość). Jak zwykle mamy "złego bogacza" i tajemnicę sprzed lat wplecioną w fabułę. I jak zawsze wiadomo jak się to wszystko skończy. Tak czy inaczej jest to całkiem przyjemna książka przygodowa. Z braku innych lektur albo, tak jak to było w moim przypadku, dla odmiany można przeczytać.

Na półkach: , , , , , , ,

Kurt Austin jak zawsze niepokonany...Tajemnica sprzed tysięcy lat może oznaczać zagładę współczesnego świata.
Tylko Kurt Austin potrafi zapobiec katastrofie…
Rok 900 p.n.e. Fenicki okręt przybija do odległego lądu. Załoga ukrywa w zamaskowanej grocie bezcenny ładunek.
Rok 2003. Z muzeum w Bagdadzie znika Żeglarz – starożytny fenicki posąg. Ktoś nie cofnie się przed zbrodnią, by dostać rzeźbę w swoje ręce. Jaką tajemnicę kryje Żeglarz? Kurt Austin, szef zespołu NUMA, musi rozwiązać zagadkę. Od antycznego wraku, zaszyfrowanego rękopisu Tomasza Jeffersona i zatopionej kopalni trop prowadzi do zaginionych skarbów króla Salomona i szalonego projektu, który pogrąży świat w globalnym konflikcie.

Tylko Kurt Austin potrafi zapobiec katastrofie…

Plażowanie nie jest moją ulubioną rozrywką. Zwykle, jeśli już muszę w czymś takim uczestniczyć, korzystam z kosza i oferowanego przezeń chłodnego cienia. Oczywiście uzupełnieniem takiego zestawu wakacyjnego musi być książka. Przypadkowo, czyli z braku laku, padło na Żeglarza Clive’a Cusslera w wersji z serii wydawniczej Bestsellery do kieszeni. Paperbookowa seria okazała się w tym razem całkiem solidnym produktem, nawet w porównaniu do niektórych wydań z ambicjami. Miękka, ale solidna okładka odporna na działanie czytelnika, brak wylatujących kartek, no i co najważniejsze – naprawdę znikoma ilość śladów chochlika drukarskiego.

więcej na klub-aa.blogspot.com, dokąd zapraszam również na rozmowy nie tylko o literaturze

Jak zawsze u Cusslera, łatwa, szybka i przyjemna przygodówka :) Kurt Austin i Joe Zavala ciągle w formie. Pokonują złoczyńców, podrywają piękne kobiety itp. itd. :)

Czy uda im się uratować świat i przy okazji odkryć jeden z największych skarbów ludzkości? :) Zobaczymy

Jest to druga książka, którą przeczytałem tego autora.
Czyta się bardzo przyjemnie i lekko. Akcja toczy się szybko, nie ma czasu na "nudę" podczas czytania, jednak faktem jest że pewne sytuacje idzie dosłownie przewidzieć, domyślić się co się wydarzy dalej, co nie zmienia faktu, że z przyjemnością sięgnę po kolejne dzieło autora.
Książka lekka, w sam raz na odstresowanie się wieczorową porą.

Jest to druga książka, którą przeczytałem tego autora.
Książka lekka, w sam raz na odstresowanie...

Standardowa powieść Cusslera- pełna nieprawdopodobnych wydarzeń, zbiegów okoliczności, bezkarnych, bogatych psychopatów, wspaniałych mężczyzn, pięknych kobiet...trup i przygoda przeplatają się gęsto :)) ale dla miłośników gatunku pozycja nie do pogardzenia!

Kolejna dobra książka Cusslera, po którą sięgam z przyjemnością. Dobra książka przygodowa, z brawurową akcją, której początki sięgają daleko w historię. Czyta się lekko i przyjemnie.

"Żeglarz" to kolejna dobra powieść Cusslera, pomimo powtarzających się schematów i idealnych bohaterów (co mnie zawsze najbardziej irytuje). Powieść czyta się łatwo i przyjemnie- bardzo fajna przygoda dla czytelnika w samotne wieczory.

Dobrze się czyta choć niektóre fakty i sytuacje dość naciągane :)

Dobrze się czyta choć niektóre fakty i sytuacje dość naciągane :)

• Clive Cussler
  • Cussler