Brakujacy element

Seria: Powieść
Wydawnictwo: Książnica
Missing Pieces
irena47

Trzymająca w napięciu powieść, w której autorka, połączywszy wnikliwą obserwację psychologiczną z trafnymi spostrzeżeniami obyczajowymi, pokazuje, jak bardzo zło fascynuje ludzi i jak różnorodne emocje w nich wyzwala, jak ogromny może mieć wpływ na ich decyzje i poczynania.

teri | 2014-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2014

Polubilam ta autorke,ma naprawde lekkie pioro.Pisze bardzo dobre psychologiczne thrillery.Tylko nie rozumiem,dlaczego za kazdym razem jej bohaterki sa tak denerwujace.W "Brakujacym elemencie" Kate i jej siostra Jo Lynn,przekroczyly wszelkie granice glupoty,zwlaszcza ta druga.A moze,to jest zamierzone,moze ma tak byc...Zeby pokazac,ze i takie kobiety istnieja.W tej powiesci,glownym tematem jest,zlo.Zlo,ktore potrafi fascynowac...Polecam!!!!Il male è tanta stupidita di donne......

lacerta | 2018-08-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Nie wiem czy kiedyś zdarzyło mi się czytać taką książkę. "Brakujący element" to niesamowicie wciągająca pozycja. Podobało mi się ukazanie problemów w komunikacji między bohaterami oraz ich rozbieżnych opinii i to w kontekście zawodu głównej bohaterki. Podobał mi się sam pomysł na historię, bo jeszcze się nie spotkałam z takim pomysłem. To co najbardziej mi się nie podobało i zazwyczaj skreślało dla mnie daną książkę byli bohaterowie. Tak irytującego grona postaci, i to w jednej historii, jeszcze nigdy nie spotkałam. Pomimo tego w "Brakujący element" po prostu wsiąknęłam i drażniący bohaterowie nie zburzyli mi przyjemności czytania.
Joy Fielding ma niesamowity dar porywania mnie, jej historię są dla mnie prawie zawsze czymś nowym. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne książki autorki. "Brakujący element" zdecydowanie mnie do tego przekonał.

enka | 2010-07-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Trzymająca w napięciu powieść, w której autorka połączywszy wnikliwą obserwację psychologiczną z trafnymi spostrzeżeniami obyczajowymi

Przeczytana: 03 stycznia 2013

Książka pochłonęła mnie całkowicie,i to do tego stopnia, że miałam ochotę w trakcie czytania zapoznać się z zakończeniem. "Szewc bez butów chodzi". Bardzo trafne określenie. Jest taki moment w życiu, że zapętlające się problemy, duszą nas jak wąż boa. Taki krytyczny moment w życiu opisała główna bohaterka, która z zawodu jest lekarzem ludzkich dusz. Jako terapeutka nie uniknęła problemów życia codziennego, nie dostrzegła złych emocji targających jej najbliższymi, o mały włos nie zniszczyła wieloletniego małżeństwa poprzez zdradę z mężczyzną z przeszłości. Świat nieomal legł w gruzach - ale na horyzoncie pojawiła się babcia z początkami alzheimera.
Głównych emocji dostarcza również sceneria siedziby sądu, i trwającego tam procesu seryjnego mordercy. Czy związek z kimś takim jest możliwy, jak sugeruje postawa siostry głównej bohaterki?
Polecam

Kinga | 2013-07-25
Przeczytana: 14 lipca 2013

Mordercy w większości osób budzą strach. Ludzie raczej ich unikają, wytykają palcami. Natomiast Jo Lynn zakochała się w mężczyźnie, który oskarżony został za wielokrotne zabójstwa kobiet. Postanowiła go zdobyć za wszelką cenę. Miłość jednak często bywa ślepa... Od pomysłu Jo próbuje odwieśc ją jej przyrodnia siostra - Kate.

Kate - siostra Jo jest psychoterapeutką, ma dwie córki, męża. Ja jej nie polubiłam, w ogóle nie pasuje do tego zawodu, nie radzi sobie z problemami w domu, jest nieskuteczna.
Jo natomiast wydała mi się bardzo naiwna i głupia. Zastanawiałam się, gdzie ona ma rozum. Później jednak zdanie zmieniłam i sporo zrozumiałam.

Książka jest dosyć przewidywalna, zaskoczyła mnie tylko jedna scena. Mimo tego, warto ją przeczytać, bo to fajna powieść psychologiczna i stosunkowo oryginalna, bo raczej rzadko spotyka się taką fabułę.

Opinia została opublikowana również na moim blogu: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/07/joy-fielding-brakujacy-element-juz-nie.html

Ewa | 2011-08-15
Przeczytana: sierpień 2011

Po raz kolejny jestem pod wrażeniem talentu literackiego tej Pani. W mistrzowski wręcz sposób łączy ona w swoich książkach wątki obyczajowo - kryminalne z niezwykle wnikliwym i trafnym studium psychiki ludzkiej. Zdecydowanie polecam !

Marta | 2013-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

"Jakże to wszystko się zaczęło? Kiedy to moje wygodne, tak rozsądnie ułożone życie zaczęło wymykać mi się spod kontroli?"
Tak nad swoim życiem zastanawia się główna bohaterka książki, psychoterapeutka Kate. Żona, matka dwóch córek oraz siostra problematycznej Jo Lyn. Wszystko zaczyna się w momencie, kiedy Jo Lyn wyznaje Kate, ze zamierza poślubić człowieka sądzonego za zabójstwo trzynastu kobiet. Wtedy wszystko zaczyna "zwalać" się Kate na głowę. Siostra mająca abstrakcyjne marzenia, matka z podejrzeniami choroby Alzheimera, buntująca się córka oraz przez przypadek spotkana w sądzie była miłość Kate.

Tak na prawdę jest to jednostajna opowieść o wyjętym okresie z życia Kate i Jo Lyn. Nic fascynującego się nie dzieje, choć z upragnieniem czekałam na koniec aby w końcu dowiedzieć się jak potoczą się losy bohaterek oraz w jaki sposób autorka rozwiążę główne wątki powieści. Kumulacyjny wątek, jak dla mnie, potoczył się za szybko. Ledwo co zaczęłam o nim czytać a już dobiegł końca. Nie...

Karolina | 2014-08-26
Przeczytana: 30 marca 2014

No cóż, w mojej ocenie to najsłabsza książka Joy Fielding jaką czytałam do tej pory. O ile opis fabuły ma okładce mnie zaintrygował i zaciekawił, to wnętrze bardzo mnie rozczarowało.
Główne bohaterki były strasznie irytujące, a zwłaszcza Jo Lynn. Była tak wkurzającą postacią, że miałam ochotę wziąć młotek i wybić jej z głowy te jej durne pomysły.
Niemniej myślę, że jest to niezły thriller psychologiczny i może się podobać. Końcówka jak dla mnie potoczyła się zbyt szybko. Ogólnie książkę oceniam jako przeciętną.

KatiEmm | 2013-03-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2013
Przeczytana: 18 lutego 2013

Czytając książkę tak bardzo byłam zła na Jo Lynn. Myślałam : "jaka ona jest głupia i naiwna" ! Dopiero przeczytawszy książkę mogłam usprawiedliwić jej zachowanie. Akurat ten wątek bardzo mnie zaskoczył - dosłownie szczęka mi opadła gdy czytałam o przejściach Jo Lynnn w jej dzieciństwie.
Co do Kate, to też trochę mnie irytowała swoją postawą.

Książka naprawdę trzyma w napięciu, a zwłaszcza gdy na scenę wkracza morderca, a czytelnik chce jak najszybciej dowiedzieć się jak potoczą się losy sióstr. Polecam.

agatkacz89 | 2014-04-22

Pierwsza przeczytana ksiązka tej autorki! Czytalam ją dawno temu, ale do dziś pamietam ile emocji we mnie wzbudziła, Czytalam ją z mieszanka uczuć : przerażenia, fascynacji, zdziwenia i zachwytu. Myśle że wczesniej czy pozniej, wrócę do tej powieści. Koniecznie sięgnijcie po nią, jeśli lubicie dreszczyk emocji i trzymającą do konca niepewność zakończenia...